Kas kuusk juba kodus? Kust te tavaliselt jõulupuu saate?

Ilmar, töötav pensionär

 

Veel kuuske ei ole, aga pereliikmed lähevad varsti seda tooma. Meil on oma mets olemas ja toome alati väiksema kuuse tuppa. Puu toomise ja ehtimisega tegelevad minu abikaasa ja lapsed, kes on muidugi juba täiskasvanud. Eks jõulud ja kuuse tuppa toomine on ilus traditsioon, eriti hoolivad sellest nooremad.

 

Laine, töötav pensionär Põlvamaalt

 

Mina ei toogi endale kuuske tuppa. Pole seda teinud alates sellest ajast, kui tütar oma perega mujale elama läks. Oma mets on küll olemas, kuid see on minu jaoks natuke kaugel. Teen hoopis samblast ja okstest väikese kompositsiooni, millega  lastelastel on tore mängida. Neil kõnnivad seal päkapikudki ringi. Kuuse tuppa toomise traditsioon on samas väga vahva, olgu see puuke või päris pisikene.

 

Voldemar, pensionär

 

Loomulikult on meil juba sellest saati, kui laps olin, kuusk jõuluks tuppa toodud. Ainult Siberis ei saanud seda teha, sest seal lihtsalt kuuski ei olnud. Meie toome kuuse oma metsast, mis asub kohe majapidamise läheduses. Olen selleks juba ammu neid istutanud. Tänavune kuusk on juba valmis toodud. Jõululaupäeval oleme ikka kirikus ka käinud, kas ka tänavu läheme, veel ei tea. Aga surnuaiale läheme kindlasti.

 

Külli, lasteaed-algkooli direktor

 

Meie toome jõulukuuse oma metsast. See on meil tavaliselt umbes minu enda pikkune. Kuuse ehime koos perega, see on ju ilus ning pühalik toiming. Meile meeldib ikka elav kuusk, ehkki ühel aastal oli meil kunstkuusk tuppa. Ma elan küll siinkandis, kuid jõululaupäeval lähen oma sünnikodu lähedale Elva kirikusse. 

 

 

Andrus, ehitustööline

 

Tõime kuuse juba neljapäeval tuppa, me teeme seda alati umbes nädal enne jõululaupäeva. Kuusk on meil tavaliselt minu pikkune. Meil on oma mets, mis on kodu lähedal. Kuusel kasutame ikka elektriküünlaid, tavalisi pole enam viimasel ajal põletanud. Jõululaupäeval läheme Palamuse kirikusse, kus on  alati väga palju rahvast.

 

Küisis: TOOMAS REINPÕLD

Pildistas: MATI ALEV 

blog comments powered by Disqus