Kas kodud tuleks maamaksust vabastada?

Urmas Astel, Palamuse vallavanem

Omavalitsustele on maamaks siiski arvestatav sissetulek ja minu meelest ei tohiks seda ära kaotada. Valitsusel on muidugi väga mugav seda maksust vabastamise otsust omavalitsuste kaela lükata, kui samas oleksid nad ise võinud selle otsuse vastu võtta. Maamaks on ikkagi rohkem Tallinna probleem, kus need summad on suuremad ja siin ei ole see inimesele nii arvestatav koormus. Kui maamaksust hakatakse vabastama, siis võiks juba põllumeestel ka maamaksu kehtetuks muuta, valitsegu siis võrdsus. Ja kui riik ei jõua end mõistlikult ülal pidada, siis lähme juba ära laiali. Ühesõnaga see maamaksust vabastamine on minu meelest üks järjekordne propagandatrikk. 

Riina Kull, Torma vallavanem

Maamaksu ei tohiks kehtetuks muuta. Omavalitsustel peaks siiski mingi sissetulek olema ja maamaks moodustab sellest olulise osa. Praegune süsteem toimib ja Tallinnas peakski kõrgem maamaks olema, kuna seal on ju kõik käe-jala juures. Mina pooldan astmelist tulumaksu. Kellel on kõrgem palk, see peaks ka rohkem makse maksma ning ka need, kel on rohkem kinnisvara kui üks hoone või eluase, peaksid samuti rohkem maksma. 

Saima Kalev, Jõgeva vallavanem

Maamaks on omavalitsustele rahaliselt küll oluline, kuid mina iseenesest pooldan mõtet kodud maksust vabastada. Praegu pole veel sätestatud, milliseid hooneid mõistetakse kodude all, kuid oma kodu eest ei peaks siiski riigile raha maksma. Mis puutub uute maksude kehtestamisse, siis inimeste maksukoormust ei ole praegu väga otstarbekas suurendada, eriti on see probleemiks meie piirkonnas, kus sissetulekud on keskmisest väiksemad. Kui üldse mingeid makse suurendada, siis ehk tulumaksumäära. Praeguseks oleme oma vallavalitsuse töötajate palgafondi vähendanud ja oleme oma eelarvega graafikus. Järgmised eelarvet puudutavad otsused tuleb vastu võtta augustis.

KÜSITLES EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus