Kas Jõgeval kesklinnas tuleks teie arvates vanad puud maha võtta ja uutega? Kas Jõgeval on piisavalt rohelust?

Tiiu, müüja

Kui puud liialt vanaks saavad, siis muutuvad nad ohtlikuks. Kui siia pärnade asemele midagi ilusamat istutatakse, siis on see ju väga tore. Mina olen selle poolt, et kui midagi ilusamaks või paremaks muudetakse, siis kindlasti toetan sellist tegevust. Raudteeäärsed suured puud tuleks samuti maha võtta. Sealsed linnud oma kisaga mulle üldse ei meeldi. Ise elan teisel pool raudteed ja minule väga sobiks, kui need puud maha võetaks. Loomulikult tuleks siis sinna noored puud asemele istutada. Rohelust peab linnas olema.  

Roland, ehitaja

Pargis võiksid ikka suured puud olla. Raudtee ääres võiks suuri puid maha võtta. Politsei maja tagune park vajaks küll korralikku uuendamist. Jõgeval võiks ka mõni suurem park olla. Põltsamaal on näiteks väga ilus jõgi ja selle ääres pargid. Kruusaaugu juurde võiks Jõgeval korraliku pargi rajada, mis võiks olla mõnusaks vaba aja veetmise kohaks, kus oleks lastele olemas rularajad, rambid trikiratturite jaoks jne.

Mai, linnavolikogu aseesimees

Mina olen selle poolt, et linnas oleks puid rohkem. Seda peavad spetsialistid ütlema, millised puud ja kus täpsemalt väljavahetamist vajavad. Mahavõetud puud tuleb tingimata uutega asendada. Kui suured puud väiksematega asendada, siis ehk ei oleks siin linde nii palju. Pargis peaks olema erineva kõrgusega puid. Võib rajada näiteks klassikalise või inglise pargi või mõnes teises stiilis pargi. Piiri pargi võiks küll korda teha ja selle ühtlasi puhkealaks muuta, näiteks talvel koos valgustatud suusaradadega. Linnas peab ikka haljastust olema, sealhulgas okaspuid.

Laine, pensionär

Kui tarvis, eks siis tuleb muidugi vanad puud välja vahetada. Muidu muutuvad sellised puud ohtlikuks. Mina Jõgeva linnas ei ela ja mind hakid ei häiri, aga eks linnaelanikele on need  linnud tüütud muidugi. Mina arvan, et pargis peaksid ikka suured puud kasvama, aga eks noored puud kasvavad ka kunagi suureks. Parkide poolest ei anna Jõgevat Põltsamaaga võrrelda, selles osas meeldivad minule Põltsamaa pargid. Kui kruusaaugu juures rohkem ruumi on, siis sinna võiks küll suurema pargi rajada. Eks sellise plaani realiseerimisel tuleb arvestada igasuguste muude teguritega.

Ivi, juhatuse liige

Kui puud vanaks ja ohtlikuks muutuvad, siis tuleb need ju paratamatult maha võtta. Kui spetsialistid nii väidavad, küllap siis nii ka on. Mina arvan, et pargis peavad olema suured puud, sellised, mis Suure tänava ääres kasvavad, on pargi jaoks liialt väikesed. Raudtee-äärsete puudega tuleks küll midagi ette võtta, sest sinna on hakid ja varesed pesad teinud ja seetõttu on seal kole. Mina elan maal, kuid arvan, et Jõgeva on ilus roheline linn. Kesklinnas peab rohelust olema. Päevasel ajal võib siin sageli vanemaealisi inimesi istumas näha.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus