Kas jäähall tuleb või mitte?

Jõgeval on aastaid unistatud päris omast jäähallist, sest mis külmalinn Jõgeva oleks, kui tal päris oma uisuväljakut või jäähalli poleks?


Nüüd on initsiatiivikad linnaelanikud nõuks võtnud samm-sammult väljaku arendamisega edasi astuda. Sest kui ise ei tee, siis ei teegi ilmselt keegi. Lisaks pakuks see võimalusi tegeleda nii jääkeegli kui ka klassikalise uisutamisega. Sest praegu ei saa lagunenud poordide ja vana väljaku tõttu uisusõpru jääle lubada. Suvel võiks väljakut kasutada tennisemänguks või kultuurisündmuste korraldamiseks.

Jäähoki ja Jõgeva käivad kokku, selles pole kahtlust. Oleks hea, kui lisaks aktiivsetele inimestele paneks õla alla ka kohalik omavalitsus, kes annaks loa Karikakra lasteaia taha väljaku rajamisele. Sellest tuleks kasu kõigile: spordiinimesed saaksid pärast tööpäeva end veidi liigutada ning linnarahval oleks ilusam vaadata.

Ehk aitaks loodav jääväljak veidikenegi panustada noorte siia jäämisesse ning toetaks laste liikumisvõimalusi. Võib-olla jõuaks spordisõpru siia ka kaugemalt kui vaid meie maakonnast. Kuid loomulikult on vaja teha analüüs, kas loodav jäähall end ära tasub. Seejärel võiks mõtetest edasi liikuda ning väljaku ka päriselt valmis teha. Oodatud on ju ligi pool sajandit, ärme teist poolt enam oota. Toome külmapealinnale nimeväärilise hokiväljaku ning seega hoki maakonda tagasi. Kasu tõuseks sellest ometigi ju kõigile.

blog comments powered by Disqus