Kas ja kuidas tähistate sõbrapäeva?

Anti Liiver, sanitaartehnika paigaldaja Adaverest:

?Valentinipäeva tähistamine on minu jaoks üsna uus komme, kuid miks mitte ka sellel päeval oma sõpru meeles pidada. Agarad sõbrapäeva ootajad on mul lapsed ja eks nad koolis ja lasteaias selleks päevaks kaardi või mõne muu väikese kingituse ikka meisterdavad. Minul selliseid erilisi sõpru ei ole, kellele peaks postkaardi või telefonisõnumi saatma. Mu kõige parem sõber on abikaasa ja temale tuleb ikka vähemalt lilleõis kinkida. Eks kommikarp või midagi muud käib ka asja juurde. Muidugi pean meeles ka oma tööandjat ? ta mul hea sõber, kellega olime kaua aastaid koos riigitööl. Nüüd tegi ta oma firma ja on minu ülemus, kuid pole nina püsti ajanud ja oleme jäänud endiselt sõpradeks.?

Merlyn Naudre, müügikonsultant Siimustist:

?Natuke ikka, sellel päeval tuleb ju oma sõpru ja sõbrannasid meeles pidada. Õige paljudele saab viia lilli, saata kaarte, kirju ja ?okolaadi ? nagu kooliajalgi, kui sai valentinipäeva eriliselt suure põnevusega oodatud. Poest kingituste ostmise asemel eelistan ma midagi ise valmistada. Sõbrapäevaks küpsetan torti ja koogikesi, nende kaunistused on aga teistmoodi ja tehtud just temale mõeldes. Sõbrapäeva kooki peab olema pandud ka väike üllatus, kuid kuidas ja mida, seda ei saa ma ju enne ära rääkida. Eks ma ka ise ootan, et hea sõber mind lilleõiega meeles peab. Kui kingitus tuleb südamest, on ka üks õis oluline. Kõige suuremad ja olulisemad sõbrad on ikkagi ema ja isa, keda tahan ka sellel päeval meeles pidada.?

Siim Pihlak, 11. klassi õpilane Tormast:

?See on minu jaoks täitsa tavaline päev, ei midagi erilist. Viimati sai valentinipäeva puhul mingeid kaarte ja kingitusi tehtud vist siis, kui käisin seitsmendas klassis. Sõpru ikka on ja asi ka selles, et kui keegi sulle sõbrapäeva puhul midagi kingib või saadab, sina oled aga tema ära unustanud, siis tekib piinlik olukord. Et keegi ei tunneks end sellest solvatuna, siis ongi parem sellel päeval mitte kellelegi kingitusi teha. Eks see joonistamine, kleepimine ja igasuguste sõbrakaartide tegemine ole rohkem tüdrukute värk. Mina olen oma sõpradega nagunii pidevalt koos ja mis see valentinipäev siis teistmoodi on, et tuleb pidutseda. Sõbrapäeva ei peeta tähtsaks ka kodus, selleks on ju eraldi päevad, näiteks emade- ja isadepäev.?

Hele-Reet, Saare valla Otsa talu ?lambasihver?:

?See on lihtsalt armas, et sõbrapäeva on hakatud ka meil tähistama. Mida rohkem on toredaid päevi, seda rikkamad oleme. Sõprus on elus ju nii vajalik, see rikastab meid. Sõpruse, mis saab kasvada armastuseks, sõlmumine võib olla saatuse poolt aga üsna kummaliselt kätte mängitud. Mingi hingesugulus, ühine eluhoiak ja väärtushinnangud seovadki sõprust. Nooruspõlves sõlmitud tõeline sõprus on eriti tugev. Kuigi kokkusaamised paljude uudismaa- ja ülikooliaegsete sõpradega on jäänud tasapisi harvemaks, pole me võõraiks jäänud. Nüüd elan oma paljudest vanadest sõpradest küll kaugemal, kuid nad on nii sõnakad ja vahvad, et käivad mind ka siin vaatamas ja eks mina neidki.?

Katre Altmäe, Jõgeva Gümnaasiumi õpilane:

?Mingil määral tähistame seda päeva kohe kindlasti. Just arutasimegi, kuidas selle aasta valentinipäeva teha veidi eriliseks. Üks mõte oli, et teeme filmivaatamise õhtu ja pangetäie küpsisetorti, mida hea nosida. Mõned pisikesed kingitused tuleb ka osta, kuid sellega on veel veidi aega ja eks paremad mõtted tulevad alati viimasel minutil. Tervituskaardid teen ma ise ja neljale-viiele kaugemale sõbrale tulebki need varsti posti panna. Midagi isetehtut, mis jääb mälestuseks, on ikkagi parem kui telefonisõnum, mis hiljem ära kustutatakse. Sõbrapäeval on ka koolis eriti tore õhkkond: selleks puhuks pannakse end veidi teistmoodi riidesse, kantakse rohkem punast, naeratatakse ja kallistatakse ja osatakse päevast rõõmu tunda.?

Taavi Õunapuu, ettevõtja Põltsamaa vallast:

?Oma naist ja mõnda väga head sõpra pean ikka meeles. Eks neid tuttavaid ja sõbramehi ole hea hulga ja ega kõiki jõua sellel päeval meeles pidada. No muidugi, kui nad just valentinipäeval vastu trehvavad, viskan viis pihku ja soovin ka head sõbrapäeva. Soovin kõigile head, sest halba on meil isegi küllalt palju. Kui ma olin noorem, siis seda päeva meil ei peetud, aga oma sõpru sai siis ja saab nüüdki ka teistel päevadel meeles pidada. Poeletid on juba südamekujulisi ja teisi nipsasjakesi täis ja tundub, et valentinipäevast on saanud järjekordne kaubanduspüha. Oma naisele ostan ma mingi potilille, see püsib kauem kui vaasilill ? nagu meie sõprus ja armastuski.?

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus