Kas emakeelepäev on Teile tähtis?

Rute Laul: Emakeelepäev on kindlasti tähtis. Minule isiklikult see nii oluline ei ole, kuid seda peab ikka tähistama ja meie emakeelt edasi arendama, sest eesti keel on ju ikka meie põhikeel. Peab hoolitsema selle eest, et meie emakeel ära ei kaoks. Eesti keel pole kindlasti hääbumas, vaid pigem areneb edasi.

Madis Raudsepp: No mingil määral on ikka emakeelepäev tähtis, ikkagi oma keel ju. Kunagi kooli ajal sai seda isegi tähistatud, loeti luuletusi ja räägiti emakeelest. Ma ei ütleks, et eesti keel just väga hääbuv on, kuid meie kõnekeeles on juba väga palju slängi ning on tunda võõraste keelte mõju. Eks isegi vahel kasutan slängi, kuigi võiks rääkida ka korrektses eesti keeles.

Aili Torim: Muidugi on emakeelepäev tähtis, sest eesti keelt tuleb ju hoida. Kooli ajal sai seda küll tähistatud luuletuste lugemise ja näidendite mängimisega. Hetkel mulle veel ei tundu, et eesti keel oleks hääbuv, kuid venelased, kes Eestis elavad, peaksid küll eesti keele selgeks õppima. Kui mina läheksin Venemaale, siis õpiksin küll vene keele korralikult selgeks.

Maria Grist?enko: Minu meelest emakeelepäev ei ole oluline. Koolides võiks ju küll seda kuidagimoodi tähistada, kuid üldiselt mingi suurem tähistamine on täiesti mõttetu. Eesti keel ei ole väljasuremisohus olev keel, sest paljudes teistes riikides räägitakse ka eesti keelt. Näiteks Soomes on suhteliselt palju eestlasi. Mina leian, et murrakute säilitamine ei ole oluline, võiks olla üks ühtne eesti keel, sest erinevad murrakud on minu jaoks väga rasked.

Laine Olgo: Emakeele päev on loomulikult oluline, sest keelt peaks ikka edasi arendama, praegu on meie keeles nii palju välismaisete, eriti inglise keele, mõju sees. Ega noored ju enam ei räägigi korralikku eesti keelt. Kui niimoodi edasi läheb, siis võib eesti keel küll välja surra. Erinevate murrakute säilitamine on samuti oluline, kuigi paljud noored enam oma kodukandi murdes ei räägigi.

Eili Koitla

blog comments powered by Disqus