Karukäpa puukool naudib sügist

Kui kaks aastat tagasi ei saanud Luual tegutseva Karukäpa puukooli töötajad muud teha, kui tellitud puid välja kaevata, siis nüüd saavad inimesed rahulikult sügist nautida ja kõik vajaliku õigel ajal ümber istutada.

Puukooli omaniku ja juhi Madis Jürima sõnul nad tellimuste puuduse üle ei kurda, kuid müük on vähenenud. “Tänavu märtsi lõpuks polnud veel ühtegi suuremat tellimust ja siis tundsin küll, et asjad on väga halvasti. Kevadel hakkas pisitasa tellimusi tulema, asi pole hull ühti,” rääkis ta.

Tema hinnangul võib järgmine aasta puukoolile veel raskem tulla. Endale maja ehitanud on kõik haljastuse juba rajanud, uusi kodusid aga peaaegu ei kerkigi. Jürima tuletas aga ka meelde, et kui Ameerika Ühendriikides oli eelmine majanduslangus, siis aianduskeskustel läks päris hästi. “Inimesed ei reisinud ega ostnud uusi autosid, vaid olid hoopis kodus ja tegid oma majaümbrust korda,” nentis ta.

Jürima sõnul kulutavad tänavu  tunduvalt vähem raha ka kohalikud omavalitsused. Nende eelarveid on tugevalt kärbitud ja haljastuse jaoks enam raha ei jätku. Samuti tunneb ta suurt puudust just linnade tellimustest.  

Karukäpa puukool pole pidanud seni veel kedagi koondama, kuid lepingulisi hooajatöölisi võeti tänavu küll vähem. Siin käivad praktikal ka Luua Metsanduskooli õpilased.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus