Karu ja inimese mulaaž tekitab endiselt meelehärmi

Mõni aeg tagasi märgati Mustvee lähistel vaatepilti, kus mees olla just kui karu eest puu otsa roninud. Selgus, et nii karu kui ka inimene olid isemeisterdatud mannekeenid. Kolmapäeval sai politsei taas kõne, kus inimene andis teada, et Kääpa külas tee ääres on järjekordne „kunstiteos“, kus inimene karu eest põgeneb.

Möödujale tundus selline asi veider ning andis info politseile edasi. Politsei soovitus on jätkuvalt projekti autoritel järele mõelda, kuidas kõrvalistele inimestele sellised vaatepildid mõjuda võivad. Seda iseäranis juhtudel, kus mõnest mulaažist on jäänud eemalt vaadates mulje nagu oleks keegi õnnetusse sattunud. Politsei ei keela performantsi, kuid soovib, et sellega kõrvalisi inimesi ei hirmutataks või ehmatataks.
„Mulaažide meisterdajad ei ole meile teada, kuid kui keegi teab, miks taolisi stseene tehakse, siis rahva rahustamiseks oleks tõesti hea, kui meistrimees omapoolse selgituse annaks. Seni oleme kuulnud neljast sellisest erinevast installatsioonist Lõuna-Eesti eripaigus,“ ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk.
Näiteks anti politseile teada, et Kambjas on tee ääres põõsas pikali rattaga inimene. Möödujad kirjeldasid, et ei julge lähemale minna, kuna tundub, et abivajaja enam ei hinga ja on surnud. Patrull selgitas, et tegu oli jälle mulaažiga. Tartu-Viljandi teel on samuti sarnane topis, kus rattur oleks just kui vastu puud sõitnud.
Need, kes 112 helistasid – te tegite kõik õigesti, sest eemalt silmaga mõõtes võis vaatepilt olla õõvastav ja õnneks nüüd teame, et ohtu kellelegi ei olnud. Küll palume projekti autoritel järele mõelda, kuidas kõrvalistele teie tekitatud stseenid mõjuda võivad.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus