Karlstadi õpetajate kingitus

Lars-Olaf Fermi seovad Jõgeva kandiga ammused sidemed. Tosin aastat tagasi ühes Jõgeva sõpruslinna Karlstadi ametikoolis töötades osales ta koos 70 sama kooli õpilasega Jõgeva haigla renoveerimistöödel. Vahepeal kriminaalpreventsiooni valdkonnas töötanud, otsustas Lars-Olaf Ferm paar aastat tagasi hariduspõllule naastes südamelähedaseks saanud Jõgeva kandiga sidemeid uuendada. Kuna mõned tema õpilased tundsid huvi just lastekodulaste aitamise vastu, jõudis Lars-Olaf Metsatarekese lastekoduni. Pisut enam kui aasta tagasi sai Lars-Olaf Silvi Moontilt kirja, milles oli juttu kavatsusest ehitada lastekodu laiendamiseks uus peremaja.

“Tahtsime kohe aidata, aga paraku oli aeg raha kogumiseks äärmiselt halb: Indoneesiat, Sri Lankat ja Taid oli just tabanud tsunami ning kõik organisatsioonid kogusid raha katastroofiohvite aitamiseks,” ütles Lars-Olaf Ferm. “Aga meie Agnethaga ei andnud alla ning nüüd võisime kogutud summa peremaja ehituse eriarvele kanda.”

Annetajateks olid Lars-Olafi sõnul enamasti Rootsi Õpetajate Liidu Karlstadi osakonna liikmed, oma panuse andsid ka Lars-Olaf ja Agnetha ise.

Lisaks t?ekile tõid külalised kaasa ka kaks suurt korvitäit maiustusi ja puuvilju, mille oli neile kaasa andnud Karlstadi kaubandusfirma Maxi. Arvestades, et lastekodus oli just eile kolmel kasvandikul sünnipäev, oli kingitus igati asjakohane.

 Kuigi raha Metsatarekese peremaja ehituseks tuleb, nagu selgub, ka välismaalt, on siiski endiselt oodatud ka kodumaised annetused, mida saab teha, kandes raha Jõgeva vallavalitsuse eriarvetele Hansapangas (nr 221030631943) ja SEB Eesti Ühispangas (nr 10102021777006).

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus