Karjäärikohvik kostitab noori Teeviidal infoga

Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses 3.-5. detsembrini peetaval noorte infomessil Teeviit on avatud Karjäärikohvik, mille „menüüs” on info hariduse, tööturu ja elukutsete kohta.  

Silmatorkava kujundusega avaras messiboksis ehk Karjäärikohvikus töötavad „ettekandjatena” maakondlike noorte teavitamis- ja nõustamiskeskuste karjääriinfotöötajad, sealhulgas Jõgevamaa Nõustamiskeskusest. Karjäärikohviku leiab Teeviidal boksist 141 ja see asub kohe sissekäigu juures.

Kes ma olen? Kelleks saada? Kus õppida? Need on küsimused, mis tekivad noortel, kes mõtlevad edasiõppimisele või erialavalikule.

Mure oma tuleviku pärast – millise eriala või valdkonnaga end tulevikus siduda, millises koolis õppida jms – on suurel määral tingitud tohutust infohulgast.

Karjäärinõustajad teavad, et just erapooletu ja hästi leitav info õppimis- ja töötamisvõimalustest on karjääriotsuste tegemisel asendamatu.

Kujutage nüüd ette, et enne Teeviida infotulva sisenemist võid kellegagi oma mõtetest ja plaanidest rääkida. Karjäärikohvikust leiad kuulajaid ja nõuandjaid, pärast on kindlasti kergem Teeviidalt endale sobivat infot otsida.

Kohviku töötajaid ja noori vabatahtlikke võib märgata messihalliski ringi jalutamas, nad tunneb ära värvilise T-särgi ja ettekandjapõlle järgi. Koputa  kindlasti neile õlale ja alusta vestlust — küsimisjulgus on info kogumisel esimene eduvõti!

Peale Karjäärikohvikus pakutava info ja nõu saavad noored tutvuda karjääriplaneerimist toetava portaaliga Rajaleidja. Samuti võib kohvikus lahendada ristsõnu ja proovida kätt Rajaleidja labürindimängus. Parimatele on auhinnad.

Kuueteistkümnendat korda toimuva noorte infomessi “Teeviit” eesmärk on pakkuda võimalikult palju informatsiooni õppimisvõimaluste, koolituse, täiend- ja ümberõppevõimaluste, karjääriplaneerimise, vaba aja veetmise, metoodiliste materjalide, tööhõive ja kõige muu kohta, mis puudutab tulevase elu planeerimist.

Noorte infomessi korraldamise idee sai alguse 1994. aastal ja seda korraldab Eesti noorsootöö keskus.

Igas maakonnas tegutseb noorte teavitamis- ja nõustamiskeskus, mille poole võib oma küsimusega pöörduda. Jõgevamaa Nõustamiskeskus  asub Jõgeval Piiri tn 4.

iii

MAIRE PÜSS

blog comments powered by Disqus