Karikakra uue hoone konkursi võitis arhitektuuribüroo Järve ja Tuulik

Jõgeva lasteaia Karikakar uue hoone arhitektuurse ideekonkursi võitjaks kuulutati võistlustöö märgusõnaga Triibik, mille autoriks on Tallinnas asuv arhitektuuribüroo Järve ja Tuulik.

Arhitektuuribüroo Järve ja Tuulik projekteeris lasteaia Karikakar uueks majaks ühekordse puitehitise, kus  rühmaruumid paiknevad hoone päikesepoolses osas. Varikatus terrassi  kohal võimaldab ruume kasutada ka tugeva ja ereda päikese ajal. Zhürii liikme, Karikakra juhataja Mare Suviste kinnitusel on tulevane lasteaed igati hubane ja lastesõbralik.

“Arhitektid on kavandanud head võimalused suhtlemiseks, mängimiseks ja ürituste korraldamiseks. Soovi korral saavad rühmad omavahel kokku, sest kahe ploki vahelisi seinu saab eest lükata. Rühmaruumidest pääseb otse mänguhoovi, kus igal rühmal on oma mänguplats. Mänguhoovi liigendavad reljeefsed kelgumäed ja nende vahel kulgeb jooksurada. Mänguplatsi Pae tänava poolses servas paikneb aga liikluslinnak koos lipuväljakuga. Sündmuste läbiviimiseks ja ühistegevuseks annavad hea võimaluse koridor, fuajee, saal ja loovtegevuse ruum, mis jätkub õhtupäikesele avatud välilavaga,” kirjeldas ta. 

Kasutatakse ka lasteaia sümboolikat

“Meeldiv, et silmas on peetud ka meie sümboolikat . Ühise detailina võib fassaadidel ja interjööris märgata põllumotiivi karikakardega, kusjuures neid lilli saab soovi korral ka pöörlema panna,” rääkis lasteaia juhataja.

“Krundi põhjapoolsesse ossa on plaanitud parkla ja majandushoov, samuti pesukuivatuse plats ja prügimaja koos õuetarvete panipaigaga,” lisas ta.

Zhürii esimees, Jõgeva abilinnapea Mihkel Kübar märkis, et ideekonkursi võitnud töös on kavandatud just selline hoone, nagu üks nüüdisaegne lasteaed peab välja nägema. “Konkursile laekus kokku 17 tööd. Võidutöö väljavalimisel arvestas žürii ennekõike kompaktsust, ruumide arhitektuurset lahendust ja seda, kuidas hoone sobib tänasesse linnaruumi. Samuti hindasime väga oluliseks hoone sobivust lasteaia vajadustele,” tunnistas Kübar.  

“Jõgeva linnavalitsus on seisukohal, et tulevased hooned peaksid sündima läbi ideekonkursi ja nii kuulutasime selle konkursi välja ka Karikakra uuele hoonele mõeldes.  Väga hea, et võitjaks tulnud tööga jäid igati rahule ka lasteaia juhataja Mare Suviste ja tema kolleegid. Karikakra pere saab maja, mis on hubane ja sõbralik nii lastele kui ka töötajatele. Konkursi võitjaga kavatseme aga sõlmida lepingu lõpliku projekti koostamiseks. Nii saab edasi minna ja juba käesoleval aastal ehitustöödega alustada,” ütles Jõgeva linnapea Kalmer Lain. 

Projektid tutvumiseks kultuurikeskusse

“Rajatavas lasteaias on head võimalused ka kehaliseks tegevuseks. Olen mõelnud sedagi, mida selliste võimaluste loomiseks ka veel omalt poolt ära teha võiks,” ütles lasteaias Karikakar õpetajana töötav Aimur Säärits.

Arhitektuurse ideekonkursi võitnud arhitektuuribüroo Järve ja Tuulik saab linnalt preemiaks 3500 eurot, teise koha pälvinud EXIT Arhitektid osaühingut premeeritakse 2300 euro ja kolmandaks tulnud Innopolis Insenerid osaühingut 1200 euroga.

Zhüriisse kuulunud Jõgeva linnavalitsuse linnamajanduse ja planeerimise osakonna arhitekti Anne Ördi sõnul on plaanis ideekonkursile esitatud projekte tutvustada Jõgeva kultuurikeskuses.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus