Karikakra lapsed said osa Laulurõõmust

Möödunud reedel korraldati Jõgeva kultuurikeskuses viieteistkümnendat korda Karikakra lasteaia lauluvõistlus Laulurõõm, kus osales seitseteist last.

Kultuurikeskuses peetud lõppvõistlusele eelnes lasteaias möödunud teisipäeval eelvoor, kus osales kakskümmend viis laululast, kelle hulgast seitseteist finaali pääses. Laule aitas valida ja õppida muusikaõpetaja Merike Siirak, kes väikesi võistlejaid ka klaveril saatis.  

Eelvoor oligi lauluastele peaprooviks Esineti kogu lasteaiaperele ning kasvatajad valisid lõppvooru pääsejad. Muusikaõpetaja Merike Siiraku sõnul on  lauluvõistlusel osalejate arv aastate lõikes üsna erinev olnud. “Ühel aastal osales meil lausa üle kolmekümne laululapse,” rääkis muusikaõpetaja ning lisas, et tänavune lõppvooru pääsenud laste arv oli üsna normaalne tulemus. 

Žürii hindas ka emotsionaalsust

Veel rääkis muusikaõpetaja, et viisi peavad lapsed üldiselt hästi, kuid veidi jääb vajaka esinemisjulgusest. “Oma lauluringis lasen lauljatel kaaslastele esineda ja mikrofoni laulda, et esinemisjulgust koguda,” rääkis Siirak, nentides, et proovidest hoolimata kipub lavanärv mõningaid lapsi alt vedama. Need, kes end lõppvõistlusele laulsid, said oma esinemisega kultuurikeskuse laval enamjaolt hästi hakkama.

Reedest kontserti olid kultuurikeskusse kuulama tulnud ka laste vanemad. Kui eelvoorust lõppvõistlusele pääsejad valisid välja Karikakra õpetajad, siis kultuurikeskuses hindas laste laulmisoskust žürii, kuhu kuulusid Domicele Teder, Ülle Hansen ja Liisi Poom. Žürii hindas enim laste viisipidamist ning ka emotsionaalsust esinemise ajal. 

Poisid pidi andma korduskontserdi

Noorimate laululaste hulgas oli žürii arvates laval kõige säravam ning kõlavam Liis Kaup, kes “Laisa lapse lauluga” esimese koha sai. Teiseks tuli samas vanusegrupis Timo Mägi, kes esitas pala “Kodus on nii hea”. Laura Nurk, kes esitas laulu “Mänguasjad”, sai kolmanda koha.

Suuremate tüdrukute hulgas sai esikoha Getter Kiissel lauluga külmkapist, kes kippus Põhjamaale. Teise koha sai Kaisa-Triina Maiste lauluga “Selline soov”, kolmandaks tuli Triin Vilde palaga “Kodus on alati hea”.

Vanemate poiste hulgas oli osalejaid viis ning kohtunikud ei suutnud algul omavahel järjestuses kokkuleppele jõuda. Seega paluti Oskar Sääritsal, Matthias Lustil ja Johan-Markus Jõesaarel oma etteastet korrata. Pärast kordusesitust otsustas žürii, et kõige säravam esitus oli Oskaril ja Johan-Markus saab teise koha. Kolmas koht läks jagamisele Robin Majori ja Arti Põldese vahel. Lauluõpetaja Merike jäi žürii otsusega rahule. “Mõne esituse kohta küsisin ma neilt hiljem kommentaari ja sain neilt ka ammendava vastuse,” kinnitas muusikaõpetaja.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus