“Karikakra” ehitus ei alga enne järgmist kevadet

Alates septembrist on “Karikakra” lasteaia lapsed “Rohutirtsu” lasteaias ning Jõgeva Ühisgümnaasiumi ruumides, sest linn plaanib lasteaia senise hoone lammutada ning ehitada täiesti uue maja, mis peaks valmima 2013. aasta alguseks.

Jõgeva abilinnapea Mihkel Kübar rääkis, et praeguseks on uue lasteaiahoone eskiis heaks kiidetud ning momendil käib projekteerimine. “Projekt peaks linnavalitsuseni jõudma tänavu 31. detsembriks,” lisas abilinnapea. Järgmise aasta veebruaris kuulutatakse välja riigihange ehitaja leidmiseks ning kui kõik läheb plaanipäraselt, siis alustatakse uue lasteaiahoone ehitamist 2012. aasta aprillis.

“Kõik sõltub muidugi sellest, kuidas projekt vastu võetakse, palju tuleb hankevaidlusi ning kuidas edeneb ekspertiis,” selgitas Kübar.

Praeguseks on “Karikakra” maja tühi. Septembri alguses jagati lapsed lasteaia “Rohutirts” ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi (JÜG) vahel. “Rohutirtsus” sai koha kolmkümmend nooremat last ning JÜGs kolm vanemat rühma. Nooremate lastega probleeme ei ole, nad jagati teise lasteaia viie rühma vahel. 

Puudust tuntakse liumägedest ja kiikedest

Siiski elavad täiesti teistsugust elu vanemate rühmade lapsed, kellele loodi asupaik Jõgeva Ühisgümnaasiumi ühte tiiba. Kool eraldas lasteaiale kolm klassiruumi ning päevakava sätiti nii, et koolilapsed ei segaks lasteaialaste elukorraldust ja vastupidi.

“Alguses kartsime, et koolikell hakkab lasteaialapsi magamise ajal segama, kuid õnneks selgus, et seda polegi praegustesse rühmaruumidesse kuulda,” rääkis lasteaia juhataja Mare Suviste.

Veel kinnitas juhataja, et lapsed on praeguseks juba uute ruumide ja korraga harjunud. Ruumi on veidi vähem, nimelt oli omas majas igal rühmal kaks tuba ning teistest rühmadest oldi veidi rohkem eraldatud. Momendil on ühe rühma jaoks üks klassiruum, kuid garderoob on ühine.

Õppetöö jätkub lasteaialastel ka asendushoones. Enim tuntakse  aga puudust  õueatraktsioonidest, nagu kiiged ja liumäed. Selle asemel käiakse lastega Jõgeva Ühisgümnaasiumi ja ka linna staadionil sporti tegemas ning  ka jalutamas. ““Rohutirtsus” olevatel lastel seda muret ei ole. Oleme ka vanemate lastega aeg-ajalt sealses õues mängimas käinud,” rääkis lasteaia juhataja. 

Linnajuhid on tehtud vigadest õppinud

Lapsed pole senini ruuminappuse üle kurtnud. Kõige vanema rühma lapsed tunnevad  juhataja sõnul isegi uhkust, et saavad juba koolis käia.

Karikakra lasteaias käiva Gudruni ema Ene ütles, et lapsed harjuvad uute olukordadega kiiresti. Siiski tunnistas lapsevanem, et talle selline pead-jalad koos olemine väga meeltmööda pole.

Eelduste kohaselt peaks “Karikakra” uus hoone valmima 2013. aasta alguseks. Palju aega ei ole möödas ka “Rohutirtsu” lasteaia renoveerimisest, millele oodatust palju rohkem aega kulus. Abilinnapea Mihkel Kübar nentis, et selle majaga saadi väga hea õppetund ja neid vigu osatakse nüüd vältida.

“Tegelikult oleksime pidanud ka “Rohutirtsule” uue hoone ehitama,” sõnas Mihkel Kübar.  

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus