Karikakar tähistas sünnipäeva mängupeoga

Jõgeva lasteaed Karikakar tähistas möödunud nädalal oma 25. sünnipäeva. Lasteaia kasvandikele korraldati sel puhul vahva mängupidu Jõgeva kultuurikeskuses.

Mängupeol mängiti mõistagi igasuguseid mänge. Neid oli lõbusaks koeratüdrukuks kehastunud päevajuhil Kaja Reimanil varuks igasuguseid. Mõne puhul läks enam vaja osavust, mõne puhul nutikust ja mõne puhul head tähelepanuvõimet. Näiteks viimases, nn vankrimängus tuli mängujuhi käsklust täita vastupidiselt: kui ta lastel vankrilt (ehk tegelikkuses vaibalt) maha hüpata palus, tuli tegelikult jääda vankrile — ja vastupidi. Kes piisavalt tähelepanelik polnud, see eksis.

Mängude vahepeal esinesid lapsed sünnipäevaks selgeks õpitud luuletuste ja lauludega. Sajajalgse rühma lapsed isegi räppisid. Ent mis sünnipäev see ilma kingitusteta on! Kui päevajuht kingikoti välja otsis, tulid sealt üksteise järel lagedale lepatriinu, päike, liblikas, mesimumm ja sajajalgne, mille said siis endale vastavalt Lepatriinu, Päikese, Liblika, Mesimummu ja Sajajalgse rühm. Nii said lasteaia kõik viis rühma Palamuse kandi käsitöömeistri Ingrid Juuse tehtud maskoti. Kotitäie mänguasju said ka Rohutirtsu lasteaia lapsed, kes nende oma maja pikale veninud remondi tõttu Karikakras “maapaos” on.

Lõpuks avanesid kultuurikeskuse saali lavakardinad ning nagu selgus, olid nende taga lauad uhkete sünnipäevatortidega, millel kohe ka säraküünlad süüdati. Tordisöömiseks kohapeal siiski ei läinud, sest lõunasöögi aeg oli kohe tulemas. Seepärast läksid lapsed koos tortidega hoopis bussidesse ning sõitsid Karikakrasse tagasi, et seal kõigepealt soolast toitu süüa ning siis maiustada.

Remondi ootel

iii

Karikakra lasteaia juhataja Mare Suviste sõnul peeti samasugust mängupäeva ka lasteaia eelmise ümmarguse sünnipäeva aegu viis aastat tagasi.

“Nii mängupeo kui ka muude sünnipäevaürituste hea kordamineku nimel on tegutsenud terve lasteaiapere: ühiselt on maja kaunistatud ning tehtud muid ettevalmistusi,” ütles Mare Suviste. “Kui tänane päev oli pühendatud meie praegustele kasvandikele, siis homme ootame külla oma endisi töötajaid ja häid sõpru. Vilistlasigi on majja oodata: pidulistele esinema.”

Juhataja sõnul pole Karikakra lasteaial põhjust oma elu-olu üle kurta, mis siis, et linna teise, Rohutirtsu nime kandva lasteaia nooremate laste võõrustamise vajaduse tõttu on lapsi Karikakras praegu rohkem, kui olema peaks. Koos lastega tuli ajutiselt Karikakrasse üle ju ka osa Rohutirtsu õpetajaid ja õpetajaabisid, nii et hakkama saadakse kenasti.

Kui Rohutirtsu lasteaias remont lõpeb, peaks see algama Karikakras.

“Me ootame seda remonti väga. Et KOIT-kavast on selleks raha juba eraldatud, siis loodame, et mingeid takistusi ei teki ja meiegi maja saab varsti värske ilme,” ütles Mare Suviste.

iii

Traditsioonid toetavad

iii

Nime olevat Karikakra lasteaed selle esimese juhataja Kadri Petersoni sõnul saanud maja algse välimuse järgi: väljast oli see valgeks värvitud, koridoride seinad aga kollaseks. Nii meenutaski maja värvikombinatsiooni poolest karikakart. 25 aasta jooksul on lasteaial jõudnud tekkida rida traditsioone. Juba 14 aastal on näiteks peetud lauluvõistlust “Laulurõõm”. Sügist tervitamas, vastlaliugu laskmas ja nõidadega tutvust tegemas käiakse ikka Kassinurme mägedes, liikumisrõõmu saadakse laste ja vanemate ühistelt spordipäevadelt, mardipäeva paiku peetakse poiste- ja naistepäeva paiku tüdrukutenädalat. Et “suurte inimeste” maailm varakult tuttavamaks saaks, selleks käiakse külas asutustes ja ettevõtetes.

“Loodame, et meie majast sirgunud poisid ja tüdrukud saavad kaasa oskuse küsida, julguse enda eest seista, hoolivuse teiste suhtes ning tahte õppida ja maailma avastada,” ütles Mare Suviste.

Lasteaia kauaaegne õpetaja Ilme Korb aga lisas: “Lastega töötades pole sul aega vananeda ning tuju pole sul ka kunagi paha.”

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus