Karikakar pidas päikselises Kassinurmes uhket nõiapidu

Jõgeva lasteaial Karikakar on saanud traditsiooniks pidada kevadel Kassinurmes lõbusat ja lustlikku nõiapidu.

Kaks päeva enne volbriööd justkui maagiliseks võlurikülaks muutunud ajalooline kauni loodusega paik pakkus lastele palju põnevust ja elamusrikkaid seiklusi.

Nõid Merike juhatas pisikesed nõiahakatised tasahilju läbi hiirekõrvus lagendiku peanõidade Ella ja Milla koduse püstkoja juurde.

Pärast sõbralikke tervitussõnu said lapsed tutvuda peanõidade elamise ja tegemistega. Palju elevust tekitas lastes võlurite peenramaa. Tuleb välja, et suurte patside, värvikirevate riiete ning pikkade luudadega nõiad peavad oma kodu kõrval mänguasjapeenart. Ilmselt jäi kõigile lastele meelde see, mis juhtub, kui nad oma mänguasjad lohakile jätavad – nõid Ella ja Milla lihtsalt korjavad need ära ja panevad oma põllumaale kasvama, et siis lelusid teistele headele lastele jagada.

Kasinavõitu saagiga peenarde juurest  mindi suurele tantsuplatsile, kus peanõiad tulevased pisikesed nõiahakatised endaväärilisteks ristisid. Ristsed kulmineerusid pärast mänge ja ringtantse nõiadiskoga, kus kõik suured ja väikesed võlurid hoogsalt luudadega lustisid.

Et värske õhk ja maagiline nõiatants kõigil kõhud tühjaks tegid, otsustasid peanõiad lastele vägeva lõunalaua välja võluda. Pisikesed nõiamudilased nosisid lõkkel küpsetatud viinereid ja luristasid kaasavõetud nõiajooki. Kui kõhud täis ja meeled rõõmsad, said lapsed ennast päikselises ja maagilises nõiakülas  lihtsalt vabalt tunda. Kiikudes, lilli korjates ja Kassinurme kindlust uurides möödus ligi kaks tundi kestnud nõiapidu justkui nõiaväel.

i

ANDRES NIINEMÄE

blog comments powered by Disqus