Kardikompleks täieneb uue töökojaga

Et luua võimalus kartide remontimiseks, otsustasid kardiklubi juhid rajada Põltsamaale Kuningamäele remondihalli. Remondihall-spordihoone maksab 1,7 miljonit krooni, millest PRIA toetuse suurus on 938 000 krooni. Neljapäeval sai uus spordihoone nurgakivi.

Tegelikult hakkab tulevane remondihall täitma kahte ülesannet, sest lisaks hoone esimesele korrusele rajatavale remondisaalile on plaanis teisele korrusele ehitada spordisaal. Missuguste spordialadega seal täpsemalt tegelema saab hakata, pole esialgu veel teada, ent ühe võimalusena on kaalumisel bowlinguraja ehitamine.

Pärast uue remondihalli valmimist saab minivõidusõidumasinad uueks hooajaks korda teha juba Kuningamäel. Kardispordiklubi Saduküla juhatuse liikme Peeter Kallasmaa sõnul on remondihalli suurus  360 ruutmeetrit.

Sadukülas on küll kartide remontimiseks tarvilik hoone olemas, kus põrandapinda kõigi ruumide peale kokku üle 2000 ruutmeetri, ent see asub Kuningamäelt liiga kaugel. Suvisel ajal Pikknurme tee tolmab, on auklik või porine,” rääkis kardiklubi juht. Tema sõnul on nad juba 16 aastat Kuningamäe ja Saduküla vahet sõitnud ning nüüd tahavad nad kogu tegevuse Põltsamaa lähistele ümber asustada.

Ka hobikarte on juba viis aastat edasi-tagasi sõidutatud. Hoiukoht ja jooksva remondi võimalus on Kuningamäel küll olemas, ent suuremat remonti seal praegu võimalik teha ei ole. Meil on olemas remonditöödeks vajalikud treipingid, puurpingid, freespingid, keevitusagregaadid ja muu inventar,” rääkis Peeter Kallasmaa. Kõik need töövahendid toome pärast remondihalli valmimist Kuningamäele üle.”

PRIA tingimuste kohaselt peab ehitatav hoone valmis olema hiljemalt 2011. aasta juulis, Ent Peeter Kallasmaa loodab remondihalli-spordihoone kasutusloa kätte saada juba tänavu. Remondihalli valmimine loob Kallasmaa sõnul võimaluse hakata 14-15 piirkonna poisile tõsisemalt kardisõitu õpetama.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus