Kärde külapäeval pilluti saabast ja tehti heina

Laupäeval peetud Kärde külapäeval pandi põhirõhk sportlikele tegevustele. Kärde võrkpalliväljak avati turniiriga, naised said proovida kätt saapaviskes ning pered võtsid üksteiselt mõõtu teatevõistluses. Põgusa ajalootunni andsid Kärde lapsed, kes etendasid heinategu läbi terve sajandi.

 

Külapäevast võttis osa rohkem inimesi, kui Kärdes on elanikke, ehk julgelt üle saja inimese. Kohal olid ka need, kes kunagi Kärde külaga seotud, ja ka naaberkülade elanikud ei pidanud paljuks sportlikule päevale kohale tulla. Päiksepaisteline ilm soosis sportlikke tegevusi ning algselt vihmavarjuks paigutatud telgid toimisid hoopis päikesevarjudena, mille all sai palava ilma eest veidigi kosutust. 

Võrkpalliturniiri võit läks naaberkülla

Külapäev algas lasteetendusega heinateost, mis oli sada aastat tagasi üks olulisemaid suviseid toimetusi, kus lõid kaasa kõik kogukonnaliikmed – väikelastest eakateni välja. Demonstratsioonesinemisel lõi kaasa ka hobune, keda küll heina vedama ei pandud. Platsile laotatud heina vedas oma traktoriga ära hoopis kohalik mees Heiki Ansberg.

Küla uus võrkpalliplats avati turniiriga, kus osales neli võistkonda. Selleks, et võit ikka koju jääks, oli Kärde küla välja pannud kaks võistkonda. Sellest hoolimata võtsid võidu hoopis Tooma küla mehed ning Kärde sportlased lohutasid end mõttega, et vähemasti ei läinud võit kaugele – Tooma asub Kärdest linnulennult vaid mõne kilomeetri kaugusel. Kärde võrkpallivõistkonnad saavutasid teise ja kolmanda koha. 

Valla abiga mõisa park korda

Üheks populaarsemaks spordialaks kujunes naiste saapaviske võistlus, kus nii mõnigi osaleja saatis meesterahva kollase kummisääriku külaplatsi servas olevate õunapuude võradest läbi. Sellise täpsuse eest paraku stiilipunkte ei jagatud ning võidu võtmiseks tuli saabas ikkagi võimalikult kaugele lennutada.

Kohal oli ka vallavanem Enn Kurg, kel jätkus Kärde elanikele rohkelt kiidusõnu. “Mulle meeldib, et Kärde rahvas on valmis kõike ise tegema ja seetõttu on vallal neid ka hea meel toetada,” rääkis Kurg. Vallavalitsuse ja Kärde küla vaheline koostöö on seni vallavanema sõnutsi sujunud tõrgeteta. “Kärde elanikud on igal aastal olnud väga tublid “Teeme ära!” koristuskampaaniast osa võtjad. Valla abiga proovitakse mõisa parki veel paremini korda saada. Sinna on maha jäänud mõned kännud, mis oleks tarvis välja juurida. Tundub, et seda ettevõtmist peame veidi rahaliselt toetama, kuid ma loodan, et Kärde külaelanikud on pärast nõus võtma pargi hooldamise enda kanda.”

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus