Kärde kandideerib aasta küla tiitlile

Jõgevamaalt kandideerib aasta küla tiitlile mullu maakonna parimaks külaks tunnistatud Kärde. MTÜ Kärde Küla Seltsi asutaja ja juhatuse liige Marve Millend ütles, et 2016. aasta oli MTÜ Kärde Küla Seltsile teguderohke.


“Kohe veebruaris tähistasime lumevaestes oludes vastlapäeva, sõime Jüri keedetud traditsioonilist hernesuppi. 13.veebruaril korraldasid küla noored kõigile piduliku sõbrapäeva koos Kärde Kuldkivi tiitli üleandmisega. See pidu oli eriti meeldejääv ja südamlik.

Teeme ära talgupäeval ehk 7. mail kogunes ligi 40 inimest ühiselt koristama külaplatsi ja teeääri. Meeldejäävaks jäid pildid Kärde mõisa pargi infotahvli püstitamisest küla meeste poolt ning muru külvamine parki naistega, Toomal ujumissilla korrastamine. Toimekad lapsed leidsid pargist viimsegi prahi üles ja korjasid prügikottidesse. Talgute lõpetamisel söödi sooja kevadpäikese paistel talgusuppi nagu alati ja tänati talgulisi.”

Suureks kordaminekuks oli Kärde mõisa pargi võsast puhastamine Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusega. “Nüüd on küla keskus kultuurse ilmega, turvalisem ja lisaks annab võimaluse ajaloohuvilistel fantaasial lennata. Kuidas siin kunagi mõisnik oma perega jalutas, kas mõisakaev peidab endas salakäike, kus võiks olla peidetud aardeid ja nii edasi.”

Veel jäi hästi meelde ligi 130 inimese osavõtuga traditsiooniline Kärde killamängude külapäev juulis. Külas käisid päästeamet ja teater. Toimus rändkarikavõistlus võrkpallis. “Ammune unistus, püstitada küla nimesilt, meie tunnuslause ja teadetetahvel Rahumajakese pargi äärele sai samuti mai lõpus teoks. Nii mõnigi kauge külaline on kiitnud nii tabava küla tunnuslause eest. “Siin elab rahu” – eks ta siis elabki, sest siin 355 aastat tagasi 1661. aastal sõlmitud Vene-Rootsi vaheline rahukokkulepe on maailma ajaloos märgilise tähendusega. Nii, et kui keegi vajab rahu hinge, siis tulgu Kärdesse, siin on seda maagilist jõudu piisavalt.” Esimest korda sai hoo sisse küla oma käsitööring – tehti ravimtaimedest seepe ja savist nõusid.

“Pomm-uudiseks ja üllatuseks sai Kärde küla valimine Jõgevamaa 2016. aasta külaks. Selline märkamine ja tunnustus paneb meie rahvast veelgi suurema innuga koduküla korrastama, teeb lahkemaks külalisi vastu võtma ja uskuma soovitud muutuste elluviimisel pigem enda tugevusse ja ühtehoidmisesse,” lisas MTÜ Kärde Küla Selts juhatuse liige Marve Millend.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus