Karavan tähistab oma 25. juubelit Palamusel

Ansambel Karavan tähistab oma juubelit lisaks novembris antavatele kontsertidele suurlinnades ka Palamusel peetava vabaõhukontserdiga. Karavani laulja Karl Madis ütles, et miks mitte teha üks tore suvine vabaõhupidu koos Palamuse rahvaga ja tähistada seda ajaliselt pikka teekonda, milles Karavan liikunud on. 

Mis aastal ja kus tuli kokku ansambel Karavan? Kust selline mõte üldse tekkis? Kes kuulusid ansamblisse toona? Kes tulevad lavale Palamusel?

Karavan sündis aastal 1983 Tallinnas. Kohtasin kord linnas oma sõjaväe ansamblikaaslast Aare Tammeorgu. Aare tegi mulle ettepaneku koos ansamblit tegema hakata, sest olime sõjaväes üle aasta koos ühes bändis mänginud.

Tollal kuulusid bändi Meelis Punder, Leila Miller, Agu Tammeorg, Aarne Saluveer, Jaan Karp, mina ja mänedžer Toivo Lend. See koosseis püsis 10 aastat muutumatuna ilma Leila Millerita. Seejärel tuli ansamblisse Margus Martmaa, kes  nüüd on juba 15 aastat ansamblisse kuulunud. Neli aastat on Karavanis mänginud Urmas Lattikas.

Ajapikku on koosseis veelgi muutunud ja nüüd on ansamblis Toomas Vanem, Jaak Lutsoja ja Dimka. Selles koosseisus tuleb Karavan Palamuselgi lavale. 

Milliseid muusikastiile on Karavan 25 aasta jooksul läbi proovinud? Millised on neist täna repertuaaris?

Meie repertuaari ja stiilide valik on erakordselt suur. Karavan on ansambel, mis mängib seda, mida tahab, mitte seda, mida oskab.

Ükski stiil pole võõras, sest pillimehed on mänginud erinevates koosseisudes ka neid stiile, mida  me Karavanis pole vajalikuks pidanud. Aga kui vaja on, siis takistusi oskuse pärast ei ole.

Repertuaari valime alati vastavalt publikule, aga usun, et laulu “Pärlipüüdja” ja “Ma olen noor” laulavad kõik, rääkimata popurriist, mis paneb peole korraliku punkti. 

Millised on Karavani lemmiklaulud Sinu repertuaaris? Milliseid laule tuleb kontserdil kõige rohkem esitada? On teil sünnipäeva puhul plaanis erilisem repertuaar – laulud, mida te iga päev ei esita?

Eks kõigil on oma lemmikud ja sellepärast on raske öelda, milline on ühine lemmik, aga väljakujunenud hitte, mida rahvas kaasa laulab, on alati hea mängida. Näiteks Kanadas olid meie viimase plaadi “Taevalik meloodia” Nat King Cole’i laulude kaverid kõik hitid ning vastvõtt oli erakordselt soe. Ajakirjanduses ilmusid väga-väga head arvustused. Seda, mida mängime, otsustame suures osas publiku järgi.

Noorkuuga on plaanis laulda vanu Karavani laule, mida pole ammu laulnud, näiteks “Võõras” ja “Mu laulud, mu laulud”. 

Palamusel astute üles Noorkuuga, kergitaksid ehk pisut saladusekatet: millised laulud tulevad ühiselt esitusele? Noorkuuga koos üles astuda on suur rõõm, sest eks Karavan on suur vokaalmuusika austaja ja üks laul, mida me kindlasti koos laulame, on Raimond Valgre “Õige valik”, aga ülejäänud repertuaar on veel täpsustamisel.

 

Mida ootad Palamuse publikult?

Publikult ei oota midagi rohkemat kui hea tujuga kohale tulemist. Ja kel tuju halb, neil teeme meie selle heaks. Kel huvi, saab uue plaadiga tutvuda. Ja päike on ka tellitud.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus