Karantiin – ettevõtted peavad aitama töötajate kodukontorid sisse seada

Paljud Eesti firmad on juba läinud üle vabatahtlikule karantiinile ja töötavad järgmistel nädalatel kodukontoris. Eesti üks suuremaid tarkvaraettevõtteid Helmes saatis töötajad kindluse mõttes kodukontorisse ning ettevõtte tiimijuht Aino-Silvia Tali räägib, et organisatsioonid peaksid praegu oma töötajate kodukontoris töötamist kõigi vahenditega toetama.


Kõige olulisem on tagada töötajate kindlustunne ja tavapärane töökorraldus nii rahaliselt kui ka muude vahenditega. Suurt osa kontoritööd on võimalik teha kodustes tingimustes ja üle interneti, et nii töötajate kui ka klientide jaoks suurt midagi ei muutugi.

Viis soovitust:
• Ettevõte saadab koju kõik vajaliku – töölauad, monitorid, lisaklaviatuurid. Soovi korral laseb Helmes vedada kulleriga koju kõik inimestele vajalikud vahendid. See soodustab tavapärast töörütmi, füüsiliselt õiget tööasendit ning võimaldab stressivabamalt kohaneda. Kui töötajal pole kodus kiiret internetti, võiks ettevõte seda toetada. Ja ettevõte peab oma töötajaid usaldama, et ka kodus töö tõesti jätkub.
• Jätka samas töörütmis – tõuse hommikul harjumuspärasel ajal voodist, vaheta pidžaama tavarõivaste vastu, lõunata ja lõpeta tööpäev tavapärasel ajal. Muidu muutub vahe töö ja eraelu vahel hägusaks ja töö võib venida õhtutundidesse. Ära unusta füüsilist aktiivsust – võimle kodus või mine puhkehetkel jalutama.
• Piira koduseid segajaid. Ürita vältida töötundidel kõrvalist tegevust. Koduõppel laste ja pere kõrvalt on see keerulisem, aga ürita võimalusel ka kodustega töötegemise ajad ja kohad kokku leppida.
• Lepi kolleegidega kokku e-suhtluskanalid ning korralda veebis regulaarseid koosolekuid, et inimesed ka üle interneti samal lehel oleksid. Kasuta e-kirjade või telefonikõne asemel rohkem videokõne võimalusi. E-koosolekud võivad toimuda tavapärasest tihemini, näiteks kaks korda päevas, et korvata tavapärase vahetu suhtluse ärajäämist. Helmes kasutab suhtluseks näiteks Microsofti Teamsi konverentsilahendust, aga ka Skype’i ja Slacki. Kui töötaja ei taha, et ta kodu videokõnest paistab, saab nii Teamsis kui Skype’is tausta hägustada.
• Jätka ka „kohvinurga“ koosolekutega. Peale online-töökoosolekute on sisekliima mõttes oluline suhelda kolleegidega edasi ka mitteametlikult ning selleks aega planeerida. Näiteks küsida, kuidas kodus töötamine sujub ja kuidas üldiselt läheb.

Aino-Silva
Tali,Helmes tiimijuht

blog comments powered by Disqus