Kapitooliumilt Jõgeva Maavalitsusse

 Äsja USAst töövisiidilt naasnud Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja maavalitsuse arendusnõunik Jako Jaagu riputasid eile maavalitsuse hoone trepikäiku üles Jõgevamaa sõpruspiirkonna, USA Marylandi osariigi Charlesi maakonna lipu ning Charlesi ja Jõgeva maakonna vahel möödunud teisipäeval alla kirjutatud lepingu, mis klaasitud ja raamitud. Üles riputati ka Charlesi maakonnast pärit kongresmenide kingitud USA riigilipp, mis lehvinud kunagi Kapitooliumi lipuvardas.

“Teiste sõpruspiirkondade sümboolika paneme maavalitsusse üles pärast 12. mail toimuvat Jõgevamaa arengukonverentsi: sel üritusel on meil nimelt plaanis sõprusdelegatsioonidega vastastikku lippe kinkida,” ütles maavanem.

Reisi Charlesi maakonda pidas maavanem väga õpetlikuks ja kasulikuks: kuigi inimesi elab Charlesi maakonnas üle kolme korra rohkem kui Jõgevamaal, on piirkonnad sarnased nii pindala kui mitmete probleemide ja ettevõtmiste poolest. Ka Charlesis tegeldakse näiteks tööstuspargi projektiga, tahetakse elavdada raudteeühendust suurte keskustega ning korraldatakse kalapidu.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus