Kapellimuusikud kogunevad Torma Kapellarile

Päevastel koolitustundidel harjutatakse pillimänguoskust ning õhtul esinetakse simmanil, kus musitseerivad ka külaliskollektiivid erinevatest Eestimaa paikadest.

Esmakordselt toimus  Torma Kapellar möödunud aastal. Idee pärineb tollaselt valla kultuurijuhilt Merle Nisult, kes leidis, et Torma, kus on heal tasemel kapell, kes on koos rahvatantsurühmaga Europead’il osalenud, sobiks hästi kogu Jõgevamaa kapellide kokkusaamispaigaks. “Tänane Torma Kapellar algab koolitusega, kus õpetajateks on kutsutud  Eesti Rahvamuusika ja Rahvatantsu Seltsi juhatuse liige Virve Lääne ja seltsi mentor Ahto Nurk. Kuuleme nimekatelt rahvamuusika asjatundjatelt, missuguseid lugusid võiks järgmisel aastal toimuva maakonna memme-taadi peo ja tantsupeo repertuaari võtta ja harjutame ka mängimist,” ütles Torma kapelli eestvedaja ning Jõgevamaa kapellide koordinaator Maire Tamm, kes on koos valla kultuurijuhi kohusetäitja Maie Nisuga tänavuse Torma Kapellari organiseerijaks.

“Õhtusel simmanil esitavad Jõgevamaa Kapellid esimesed pillilood ühendkapellina. Seejärel mängib iga kapell eraldi. Külakosti toovad Tallinna Muusikakooli kandleansambel Kukulind, Roosna-Alliku kapell Viiskapell ning Reola searahvatantsurühm Kavalik. Samuti saab nautida Virve Lääne ja Ahto Nurga pillimängu, ” rääkis Maire Tamm, kelle sõnul on simmanile oodatud kõik rahvamuusikasõbrad.

Kokku osaleb Torma Kapellaril üle kümne rahvamuusikaorkestri. “Staazhikad kapellid tunnevad mängimisest rõõmu ja tulevad meelsasti kokku, kui huvitav  muusikaüritus korraldatakse. Eraldi kiidaksin Tabivere kapelli juhendajat Liidi Vainot, kes kodukandis ka kooliõpilaste kapelli juhendab. Vanema ja keskmise põlvkonna rahvamuusikute kõrval on kapellidesse ka järelkasvu vaja,” lausus Maire Tamm.

Torma Kapellar saab teoks Torma vallavalitsuse, Rahvuskultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse Eesti Kultuurkapitali ja Hasartmängumaksu nõukogu toetusel. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus