Kapell pidas oma fännidega tähtpäeva

Pühapäeval tähistatigi ürituse Pärastlõuna kapelliga kolmandat sünnipäeva.

Pühapäevased koosistumised seotakse tavaliselt rahvakalendri tähtpäevadega, on kutsutud esinema mõni huvitav inimene või õpitud uusi käsitöönippe.

Rahvamuusikakollektiivi juhendaja Liidi Vaino tunnistas, et idee selliseid hubaseid pillimängu ja lauluga täidetud mõnetunniseid koosistumisi korraldada tuli kolm aastat tagasi kapelli kauaaegselt liikmelt Viive Aunapilt, kes ise kogu aeg selle eest on hea seisnud, et kavvavõetud laulude sõnad ka kõigi külaliste tarbeks alati trükitud-paljundatud saavad. Praeguseks on ühislaulude kaustades juba üle kuuekümne laulu. ?Kapellil on esinemisvõimalusi võrdlemisi vähe, eriti talvisel ajal. Huvilistele pühapäevaõhtupoolikuid sisustades leiame oma orkestrile rohkem rakendust ja eks see ole meelelahutuseks meile endilegi,? rääkis Viive.

Et Tabiveres praegu teatavasti rahvamaja puudub ja kultuurirahval ruumidega kitsas on, seatakse tee- ja kohvilauad üles samasse tuppa lasteaia ja hooldekodu ühises majas, kus kapell tavaliselt argipäeviti harjutab. Alati leidub ka keegi külaliste või pillimeeste hulgast, kes laua taga istumise omatehtud koogi või võileibadega mõnusamaks muudab.

?Selle kolme aasta jooksul on meil välja kujunenud enam-vähem kindel seltskond, kes meiega pühapäevast õhtupoolikut veeta tahab. Väga palju neid inimesi just ei ole, aga ega meie praegusesse tuppa eriti rohkem rahvast mahugi,? tunnistas rahvamuusikute juhendaja Liidi Vaino.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus