Kaotuste sekka ka üks võit

Jõgevamaa jalgpalliklubidel läheb tänavustel Eesti meistrivõistlustel jätkuvalt kesiselt. Viimases kahes mänguvoorus on viiest mängust saadud nelja kaotuse kõrvale vaid üks võit, kui II liigas mängiv Jõgeva SK Noorus-96 alistas Maardus sealse linnameeskonna teise koosseisu 2:1.

Enne seda peetud 7. vooru kohtumises pidi Nooruse meeskond kodusel Vaimastvere Arenal tunnistama aga Sillamäe JK Kalevi 3:0 paremust. Mängu saatus otsustati esimeste minutitega, sest juba teisel minutil avasid külalised skoori. 12. minutil kasvatas Kirill Novikov Sillamäe edu 2:0-le ja veel enne vaheajale minekut löödi ka kolmas pall Nooruse meeskonna puuri. Teisel poolajal enam lisa ei tulnud ning lõpptulemuseks jäigi 0:3.

Võidupunktid teeniti võõrsilt

Möödunud laupäeval mängis SK Noorus-96 Maardus ja seda nimele vastavalt noore koosseisuga, kus algkoosseisust olid tervelt kuus mängijat järelkasvumeeskonnast. Taas jäädi kiirelt (12. minutil) 0:1 kaotusseisu, kuid seekord tuldi raskest olukorrast auga välja. Juba üheksa minutit hiljem Kirill Matiitšin viigistas ja 28. minutil skooris sel hooajal alles esimest korda meeskonna viimaste hooaegade resultatiivseim mängija Stenver Kleimann-Leimann, viies Jõgeva 2:1 juhtima. Ka selles mängus teisel poolajal enam skoori ei tehtud ja Nooruse meeskond sai tabelisse hooaja teise võidu. Ja jälle võõrsilt.

„Selles mängus noored võitlesid ja see andis ka tulemust. Kui innuga mängid, on võimalik ka vastupanu osutada. Muidu kipub mängupilt küll nukraks jääma,” tunnistas Nooruse meeskonna üks eestvedajaid Priit Jõeäär.

Tema sõnul ongi II liiga tase selline, kus amatööridel on keeruline mängida. „Oleme sel hooajal ilma jäänud kuuest põhikoosseisu mängijast. Lähiajal läheb Mairo Tikerberi tagasi Austraaliasse ning Margo Parkala hakkab tõenäoliselt mängima Tallinna Volta eest. Pole lihtsalt mängijaid, kellega mängida, kurb.”

Nagu ütles Jõeäär, annab meeskonna nõrgast hetkeseisust tunnistust ka tõsiasi, et kaheksa mänguga on liigas löödud vaid kaheksa väravat.

„Eelkõige tegeleme meeskonna kokkusaamisega. Kvaliteet on juba järgmine küsimus.”

Juba sel laupäeval võõrustab Nooruse meeskond Lasnamäe Ajaxit ning seda esmakordselt sel hooajal Jõgeva aleviku staadionil. Ehk suudetakse võiduarve avada nüüd ka kodupubliku ees, sest tabeliseis vajab seda hädasti.

„Varem oli meil muruväljakul väike eelis, kuid pealetulevad noored mängijad eelistavad mängida pigem kunstmurul,” lisas Jõeäär.

Pärast kaheksat vooru on Noorus II liiga põhja/ida piirkonnas 7 punktiga 12. ja FC Jõgeva Wolves 3 punktiga viimasel, 14. kohal.

Liiga suurim väravakütt Kovbasnjuk

„Huntide” meeskond on viimases kahes voorus pidanud vastu võtma kaks napipoolset kaotust. Kõigepealt kohtuti Kohtla-Järvel sealse JK Järve II meeskonnaga. Ka selles mängus jäi Jõgeva meeskond kiiresti tagaajaja rolli, sest 15. minutiks juhtisid väljakuperemehed 2:0. Siis näitas Wolvesi meeskond sisu ja viigistas vaheajaks seisu 2:2. Väravad lõid Andrei Smirnov (31.) ja Marko Murumaa (35. minutil).

Aga teist poolaega alustati taas tagasilöökidega ning kahekümne esimese minutiga jäädi 2:4 taha. 74. minutil lõid väljakuperemehed veel ka viienda värava ning Wolvesi jaoks ei päästnud mängu enam ka Eduard Kovbasnjuki 81. minutil löödud värav. Seega kaotus 3:5.

Pühapäeval mängiti võõrsil aga Põhja-Tallinna JK Volta II meeskonnaga ning kaotati tasavägise mängu järel 2:3. Wolves asus küll Martin-Gert Pärli väravast 1:0 juhtima, kuid siis jäädi omakorda 1:2 taha. Seejärel realiseeris Eduard Kovbasnjuk penalti seisuks 2:2.

Pärast seda oli Wolvesil ka mitmeid häid võimalusi ise juhtima minna, kuid seda ei suudetud. Korraks küll jõutigi väravani, kuid kohtunik seda ei lugenud. Järgnenud kiirrünnakust lõid aga värava hoopis väljakuperemehed ning võitsid poolaja 3:2.

Teisel poolajal enam väravaid ei löödud ning Wolves sai tabelisse 2:3 kaotuse. „Vastaste ees müts maha, nende poolt aus võitlus ning sümpaatne mäng. Küll aga pole meie klubi ajaloos veel nii närvilist ja ebakindlat vilepartiid kohanud ja siit on nii kohtunikel, meil kui ka liidul väga palju õppida,” märkis „huntide” treener Kervin Kull klubi koduleheküljel.

Vaatamata viimasele kohale tabelis jagab Wolvesi esisnaiper Eduard Kovbasnjuk 8 löödud väravaga liiga väravaküttide edetabelis esikohta.

Eeloleval pühapäeval avab FC Wolves hooaja ka Jõgeva linna staadionil, kohtudes järjekordses liigamängus Tartu JK Tammeka III meeskonnaga.

Kaotuste lainel jätkab III liiga lõunapiirkonnas ka SK Illi/SK Noorus-96 meeskond. Möödunud pühapäeval kaotati võõrsil FC Elva II meeskonnale 0:6 (0:2). Väravate löömise asemel teeniti usinalt kollaseid kaarte, kokku kuus. Punktiarve on meeskonnal hetkel ikkagi avamata.