Kamarisse hakatakse rajama veesuusakeskust

Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul on Kamari paisjärve puhastamine iseseisev projekt, kuid samas on see vajalik ka puhkekeskuse rajamiseks.

“Esimeses etapis, milleks raha on olemas, järv puhastatakse ja süvendatakse, nende tööd tehakse järgmisel aastal, siis tuleb renoveerida veetõkendid ? paisud ja tammid,” ütles Tõnson. Kõigi järve puhastamisega seotud töödega peaks valmis jõudma ülejärgmisel aastal.

Vallavanema sõnul on praegu suurim probleem see, et järv hakkab kinni kasvama ning veemaht on väike. “Esmane eesmärk on see, et järv oleks ilus ja puhas, et seal saaks ujuda ja paadiga sõita, et see oleks puhkajatele atraktiivne. Seejärel tuleb mõelda täiendavatele vaba aja veetmise võimalustele,” ütles Tõnson.

Pärast veehoidla süvendamist peab paisjärv jääma suusaraja kohalt vähemalt kahe meetri sügavuseks. Selline veesügavus ei lase ka järvel kinni kasvada. Järve Põltsamaa poolsesse ossa rajatakse rand, mille aluseks saab kasutada ka paisjärve süvendamisel väljalükatavat mudakihti.

Toivo Tõnson ütles, et veesuusakeskus on kavandatud tervikliku puhkekeskusena: sellest peaks saama aktiivse puhkamise koht, kus leidub tegevust kogu perele. ?Isa sõidab näiteks veesuuskadega, ema võtab päikest ja sõidab paadi või mõne teise veesõidukiga, lapsed mängivad rannas või tegelevad juhendajate järelvalve all spordi või muu meelelahutusega,? kirjeldas vallavanem.

Kompleks koosneb veesuusaratrassist ning hoonest, kuhu tulevad WC-d, du?iruumid, saun, köök ja söögisaal, administraatori tuba ja muu vajalik. Kindlasti rajatakse ka parkla autodele ja haagissuvilatele, laste mänguväljakud ja palliplatsid, samuti kämpingud, kuhu kaugemalt tulijad soovi korral öömajale saavad jääda.

Kuna toitlustamiseks ja pesemiseks on vaja vett ja kanalisatsiooni, tuleb ehitada ka järveni ulatuvad vee- ja kanalisatsioonitrassid. Need projekteeritakse ja ehitatakse koos veesuusakeskusega.

Veesuusatrass kujutab endast tross-süsteemi, mis veesuusatajaid veepinnal sõidutab. Talvel saab sama seadmega vedada ka lumesuuski ja -laudu. Trassi pikkus on 800 meetrit.

Lisaks on järvel ning selle ümbruses talvel head võimalused ka lihtsalt suusatamiseks ja uisutamiseks.

Idee veesuusakeskuse rajamiseks tekkis teisi sarnaseid keskusi külastades. “Nägin niisugust veesuusakeskust esmalt Saksamaal ja selline on ka Lätis Ozolnieki linnas,” ütles vallavanem.

?Kokku läheb keskuse rajamine maksma üle kümne miljoni krooni,? ütles Tõnson. Vajalik raha loodetakse saada mitmetest projektidest ja fondidest.

Veesuusakeskuse ehitamine on jagatud mitmeks etapiks, esimesed suuremad tööd peaksid olema tehtud 2008. aastaks. ?Selleks ajaks tahame valmis jõuda veesuusatrassi ja administratiivhoone,? ütles vallavanem, ja lisas, et ehitustööde kiirus sõltub sellest, kui kiiresti raha leitakse. Veesuusakeskuse rajamisse tahab vald kaasata ka kohalikke investoreid.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus