Kamariski kasvavad viinamarjad

Ühenduse Kodukant Jõgevamaa juhatuse esimees Liia Lust kasvatab oma kodukülas Kamaris viinamarju, mida toob külakostiks ka mitmetele sündmustele.

Liia Lust on kasvuhoonesse istutanud kolm viinapuud, millel valmivad tumedad marjad. “Kasvatan viinamarju viiendat või kuuendat aastat. Tänavu oli saak üsna hea, kuigi päikesevalgust ja soojust nappis. Osa marju sai  küpseks, teatud kogus jäi aga  tooreks,” märkis Lust.

Tema sõnul kasvatasid Elvas viinamarju  tema vanaema ja vanaisa, kellel olid viinapuud koguni kahes kasvuhoones. “Eelkõige vanavanemate eeskujul mul viinamarjade vastu huvi tekkiski,”  ütles ta. Liia Lust on oma koduaia viinamarju  pakkunud mitmetel sündmustel, näiteks Kamari seltsimajas toimunud Leader-tegevusgruppide eestvedajate nõupidamisel ja Sadala rahvamajas peetud Avatud külaväravate lõpuüritusel.

“Eestimaa suuremad viinamarjakasvatused, kus taimi tuhande ringis,  paiknevad  Võrumaal. On rajatud ka avamaaistandusi ja eestimaistest viinamarjadest on veinigi valmistatud. Viinamarjakasvatamine on aiandusalane ettevõtlus, mille arendamiseks  võimalik ka PRIA-st toetust taotleda,” rääkis Lust,  kes tegeleb ka ise põllumajanduse ja maaelu alase nõustamisega.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus