Kamaris tuleb VII veetrall

Peamiselt Kamari Haridusseltsi aktiivsetest liikmetest koosneva seltskonna eestvedamisel hakati juba aastaid tagasi Kamari paisjärve rannaalal ja paisjärvel veetralli korraldama. Paraku on nii, et sügis-talvisel ajal suviseid plaane kavandades ei oska keegi aimata, kas veetrallile kavandatud päeval särab taevalaotuses päike ja kuumus meelitab inimesi järvevette või kostitatakse veetrallil osalejaid hoopis taevast alla sadava vihmaveega.


Seekord tundub veetrall selle viimase stsenaariumi järgi minevat. Veetralli ühe korraldaja Kamari Haridusseltsi juhatuse liikme Liia Lusti sõnul saab seekordne veetrall vaatamata ilmaoludele alguse traditsioonilise kalapüügivõistlusega, samuti viiakse läbi juba teada-tuntud üle järve ujumine. Veetemperatuur oli neljapäeva õhtul Kamari paisjärves 20 kraadi ning reede hommikul 19.5 kraadi. Alumistes veekihtides on temperatuur mõistagi madalam. Esmakordse ettevõtmisena saab tänavusel kamari Veetrallil teoks ümber järve jooks. Distantsi pikkuseks on 12 kilomeetrit ja see läbib ka Põltsamaa linna, kus üle Sauna silla joostes pääseb jõe teisele kaldale. Veeatraktsioonid on enam-vähem samad mis varasematel aastatelgi. Liia Lusti sõnul tahtsid nad küll sellist atraktsiooni, kus oleks võimalik n-ö veejoa peal seista, aga seekord see ei õnnestunud. Üks uus atraktsioon on siiski olemas. Nimelt on seekord võimalus ujuklaua peal polot mängida, osa peab võtma vähemalt kaks mängijat. Nagu ujuklauast saab järeldada, toimub seegi tegevus vee peal.

Tänavu korraldatakse taas rannamaadluse võistlus, mis mullusel veetrallil pidamata jäi. Kohal on ka toitlustajad. Paralleelselt Kamari veetralliga saab seekord teoks Põltsamaa V jõemaraton, kus finišipaik on Kamari paisjärve ääres. Kamari veetrallile pääsemiseks tuleb lunastada päevapilet ning päeva lõpetab Getter Jaani konstert, millele järgneb jalakeerutamisvõimalust pakkuv ansambli Eesti mees etteaste.

Liia Lusti sõnul pole nad veel otsustanud, kas Kamari veetrall ka aasta pärast teoks saab. Pigem usub ta, et kui nad aasta pärast Kamari paisjärve ääres mingi suveürituse korraldavad, siis ilmselt juba teistsuguse kui senised veetrallid on olnud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus