Kamaris kaasajastatakse sillad

Tartu Teedevalitsuse arengu- ja programmiosakonna peaspetsialisti Tiit Korni sõnul on Kamari paisjärve äärsel teel paiknevad praegused sillad kitsad ja nende ehitamiseks kasutatud betoon hakkab lagunema. “Lammutame olemasolevad betoonsillad ja asendame need terasprofiilsildadega. Sild, mis ühendab paisjärve ja Kamari hüdroelektrijaama vahelist kanalit, muudetakse truupsillaks.”

Aprillis valmivad vajalikud projektid. Sillad rekonstrueerib Skanska EMV AS, kes plaanikohaselt peaks tööd lõpetama käesoleva aasta 31. augustiks,” rääkis Tiit Korn.

“Praegu kestavad ka Kamari järve tervendamistööd, mille käigus on järv veest tühjaks tehtud. Sellistes tingimustes on soodne ka sildu rekonstrueerida. Uuendatud sillad moodustavad ühe osa Kamari järve piirkonnast, mis kujundatakse Põltsamaa valla üheks puhke ja turismikeskuseks,” lisas vallavolikogu esimees Liia Lust.

“Samuti ehitatakse Kamari paisjärve piirkonda kergliiklustee ja selle äärde paigaldatakse tänavavalgustus. Ise oleme tulevast jalgteed hellitavalt promenaadiks kutsuma hakanud, ” tunnistas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus