Kamaris avati seltsimaja

Maja pole küll veel täielikult korras, ent seda saab juba kasutada ? koolitusi ja koosolekuid, õpitubasid ja lasteüritusi korraldada, soovi korral ka juubeleid pidada. Edaspidi hakkavad seal toimuma ka naisansambli proovid ja käsitööringidki kolivad sinna üle.

            Raha vana koolimaja seltsimajaks ümber ehitamiseks saadi Euroopa Liidu struktuurifondidest, Kohaliku Omaalgatuse Programmist, Eesti-Hollandi Heategevusfondist Päikeselill, riigieelarvest ja Põltsamaa vallavalitsuselt. Annetusi on teinud ka paljud firmad.

            Neli aastat tagasi vaagisid haridusseltsi liikmed tõsiselt, kas võtta põlengu läbi teinud ning räämas ümbrusega vana koolimaja enda hallata võtta või oleks targem lasta see vallal maha müüa: hoone oma jõududega taastamine tundus hullumeelsusena. Tagantjärele on aga kõigil hea meel, et maja seltsile jäi. Külarahvas on seltsimajas ja selle ümber talgukorras ja niisama loendamatul arvul tunde tööd teinud. Eriti saadi indu pärast seda, kui Kamari kaks aastat tagasi Aasta Külaks tunnistati.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus