Kamari veetrallil jätkub tegevust kõigile

Täna peetakse Kamari paisjärve ääres veetrall ja avatakse pidulikult rannaala.

Mõned aastad tagasi said tehtud Kamari paisjärve tervendustööd ning seejärel rajati Põltsamaa vallajuhtide initsiatiivil sinna ka suplusrand. Kamari Haridusseltsi juhatuse liikme ja sealse seltsimaja perenaise Vaike Nikluse sõnul on nende külal nüüd olemas kena ja heakorrastatud paisjärv koos mõnusa supelrannaga ning seetõttu tekkis neil idee korraldada seal üks suvine järve ja rannaga seotud üritus.

Mõtte korraldada veetrall pakkus välja Kamari Haridusseltsi juhatuse liige ja Põltsamaa vallavolikogu esimees Liia Lust.  

Kala võib püüda nii kaldalt kui paadist

Veepidu saab alguse laupäeva hommikul kalapüügivõistlusega. Võistluse korraldaja ja kohtuniku Tiit Oja sõnul alustatakse soovijate registreerimist juba hommikul kell seitse ning võistlus läheb lahti kell kaheksa. Täiskasvanud võistlejatel peab seejuures olema ka ametlik kalapüügiõigus, lastelt ja pensionäridest võistlejatelt seda ei nõuta.

Kalapüügivõistlusel osalejad peavad olema varustatud spinninguga. Püügialaks on terve Kamari paisjärv. Kas püüda kaldalt või paadist, otsustab iga võistleja ise. Kalastamiseks antakse aega kolm tundi ning võistlus lõpeb kell üksteist ennelõunal. Võisteldakse haugi ja ahvena püüdmises, kõige suurema üht või teist liiki kala konksu otsa saanud kalamehed tunnistatakse võistluse võitjateks ja nad saavad auhinna.

Tiit Oja sõnul lähevad arvesse kaalult kõige suuremad kalad,  püütud kalade kogukaalu kohta arvestust ei peeta.

Võistlema isevalmistatud veesõidukitega

Koos veetralliga on plaanis Kamari paisjärve rannaala pidulikult avada.  Aga kindlasti on veetralli tõmbenumbriks isevalmistatud veesõidukite võistlus. Vaike Nikluse sõnul esitas kohalik haridusselts vastava väljakutse Põltsamaa valla teiste külaseltside esindustele, kuid osalema on oodatud kõik soovijad.

Külaliste kasutuses on mõned vesirattad, sõudepaat ning paisjärvel sõidutab soovijaid parvsaun. Huvilised saavad hüpata ka veebatuudil.

Veega seotud üritusele kohaselt tutvustatakse ka ohutus- ja päästevõtteid veekogudel. Kamari Naisansambli eestvedamisel korraldatakse ka ühislaulmine. Repertuaar pannakse kokku  teada-tuntud lauludest ja ühendkoori saadab puhkpilliansambel Heino Georgi juhendamisel. Abiks on laululehed. Veetralli lõpetab õhtune simman. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus