Kamari veetrall toimus taas

Laupäeval toimus Põltsamaa lähistel Kamari paisjärvel jälle traditsiooniline veetrall. Kogupereürituse korraldajaks on MTÜ Kamari Haridusselts.


Möödunud aastal jäeti Kamari veetrall veespordikeskuse ehitustööde ja sellest tulenenud järve ajutise kuivendamise tõttu ära. Tänavu ohustas Väike-Kamari külas peetud suvise rahvaürituse toimumist omakorda kevadel alanud koroonakriis.
Kui ürituse algusajaks oli Kamari järve rannaalale ja veelauakeskuse administratiivhoone ümbrusse saabunud rahvast veel hõredalt, siis ajapikku kogunes inimesi juurde. Ka ilm läks pärastlõunal soojemaks ning pilve tagant ilmus välja päike.
Kogu Kamari järve uuenenud puhkealal jagus päeva jooksul erinevaid tegevusi vee peal kui ka maal nii lastele kui täiskasvanutele. Sõita sai kiiremate kui ka aeglasemate veesõidukitega ning nautida Flyboard´i veešõu vaatemängu, maakeeli öelduna hõljuklauduri demonstratiivesinemist järvel.
Lisaks erinevatele veeatraktsioonidele said huvilised osaleda ka varahommikusel kalapüügivõistlusel ning pärastlõunasel miniduatlonil. Viimasest osavõtjaid küll väga palju polnud, see-eest jagus aga stardis ja finišis võistlejatele kaasaelajaid ning ergutajaid.
Huvilised said paisjärvel teha lõbusõitu ujuva parvsaunaga Krõõt. Et alles hiljuti avati Kamari järve ääres moodne veesuusakeskus, siis oli tegemist esimese veetralliga paisjärve uuenenud rannaalal. Kamari veetralli vaatama ja sellest ka ise osa saama saabunud kohalikud elanikud Elvi ja Riina jäid üritusega rahule.
„Väga palju vaeva on nähtud Kamari veetralli korraldamiseks ja ürituse õnnestumiseks. Kümme aastat tagasi, kui praegu kasutatavaid uusi atraktsioone veel polnud, oli rahvast rohkem ja ka sporti tehti siis rohkem, noori paistis rohkem olevat,“ lausus Väike-Kamaris elav Riina.
Indrek Eensalu Kamari Haridusseltsist märkis, et tänavusel Kamari veetrallil oli osalejaid mõnevõrra vähem kui eelmine kord.
„Nii päevast kui ka õhtust üritust külastas kokku tuhande inimese ringis,“ lausus Indrek Eensalu.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus