Kamari veetrall möödus jahedas ilmas

Tänavune Põltsamaa vallas Kamari paisjärve ääres toimunud seitsmes veetrall möödus jahedas ilmas, ent siiski tublide osavõtjatega.


Kamari veetralli ühe korraldaja, Indrek Eensalu, sõnul neil juba mõnda aega, ilmaolusid ette teades, suuri ootusi seoses veetralliga ei olnud. Möödunud laupäeva ilma silmas pidades, võivad nad korraldajatena täiesti rahule jääda.

Kastidest võimalikult kõrge torn

Kõik plaanis olnud võistlused viidi läbi ning küllap jäid rahule ka nendest sportlikest jõukatsumistest osa võtnud inimesed. Indrek Eensalu lausus, et ka tänavu veetrallil esimest korda läbi viidud jooksumaraton ja kastide otsa ronimine, kus prooviti kastidest võimalikult kõrge torn valmis laduda, osutusid õigeteks valikuteks. Ka kastidest torni laduda proovinud inimesi oli täiesti piisavalt. Võistlusi vähemalt tänavu sellel uuel alal ei korraldatud, ent kõige kõrgema troni ladunud inimene sai selle eest siiski tänutäheks päevakohase meene.

Leader-toetuse abil korraldatava üritusena saab veetralli ka materiaalse poolega hakkama.

Kalapüügivõistlust kommenteerides sõnas Indrek Eensalu, et seekord püüti järvest koguseliselt välja rohkem kalu kui eelneval kuuel kalapüügivõistlusel kokku. Noortest oli võidukas Serena Sarapuu, kes püüdis välja üle poole kilogrammi kalu. Meestest püüdis enam kui neli kilogrammi kalu järveveest välja Ain Sammel.

Kaldalt püüdes oli rohkem kalaõnne

Suurima kalasaagi välja püüdnud ning kolmandat korda kalapüügivõistlusel osalenud Ain Sammel lausus, et ka ülemöödunud aastal saavutas ta kalapüügivõistlusel esikoha. Aga eelmisel aastal tal nii hästi ei läinud. Kalamehe sõnul ei osakgi ta esimesel hetkel peale ilma välja tuua neid põhjusi, mis kalaõnne mõjutavad. Seekord õnnestus Ain Sammelil välja püüda umbes neljakilogrammine haug ja umbes poole kilogrammine ahven. Tegelikult jäi õnge otsa ka väiksemaid kalu, aga need lasi ta vette tagasi. Tänavu püüdis ta kala kaldalt, kahel eelneval aastal paadist. Vaatamata sellele, et mitmed konkurendid paadist püüdsid, oli Ain Sammelil seekord rohkem õnne. Sammel tõdes, et nii kalapüügivõistlus kui ka Kamari veetrall talle meeldib ning ta on valmis ka aasta pärast taas võistlustulle asuma.

Indrek Eensalu kinnitas, et Kamari Veetrall saab kindlasti teoks ka aasta pärast, aga veidi uuenenud kuues. Aga ajaliselt võib see ka veidi kaugemale nihkuda, näiteks augustikuu esimesse poolde. Vähemalt veeatraksioonidega kohal olnud inimesed pakkusid augustikuu veetralli korraldajatele välja, sest nende senised kogemused on näidanud, et siis on ilmaolud tavaliselt paremad ning ka järvevesi soojem. Veetemperatuur erinevatel aastatel olnud pidevalt 16-17 kraadi ringis, nii ka tänavu.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus