Kamari rahvas käis rattamatkal

 

Talgupäeval võtsid Põltsamaa valla Kamari Haridusseltsi inimesed koos pereliikmete ja lähemate tuttavatega ette pikema rattamatka.

Kamari Haridusseltsi juhi Kalli Kadastiku sõnul said perematkad, millega tähistatatakse emadepäeva, alguse juba üheksa aastat tagasi. Kadastiku sõnul leiti tänavust rattamatka kavandades, et kõik lähedased paigad on juba läbi sõidetud ning seetõttu otsustati matka alustada kevadpealinnast Türilt. Kamarist Türile on 53 kilomeetrit ja seetõttu peeti mõistlikuks sõidutada rattad ja matkalised sihtpunkti autodega. Tutvuti Türi muuseumide ning ka ühe kauni koduaiaga. Matkast võttis osa 29 ratturit, neid turvas kaks autot. Noorimad osalenud  olid üheksa-aastased, kuid jalgratta pakiraamil tegi matka kaasa üks nelja-aastanegi.  Vanemad matkajad olid juba soliidses eas pensionipõlve pidavad inimesed.

Kamari rahvas  külastas ka Türil asuvat Eesti Ringhäälingumuuseumi ning sama hoone teisel korrusel asuvat  Türi linnamuuseumi.  Käidi ka Esta Tiitsmaa nukutoas ning perekond Koitla kaunis koduaias.

Astuti sisse ka uhkesse kultuurimajja.

Türilt suunduti Kabalasse, kus matkajaid ootas giid, kes tutvustas sealses mõisahoones asuvat koolimaja. Mõisahoonest viis teekond edasi  Kume külaseltsi, mille liikmed on Kurla ja Meossaare küla elanikud. Kamari noortel jätkus veel jaksu sealsel jalgpalliväljakul palligi mängida.

Pilistveres võttis matkajad vastu kohalik kirikuõpetaja Herman Kalmus. Seal kohtasid matkajad ka talgulisi, kes neile mujal veel silma hakanud polnudki. Vaatamata 13 ja poole tunni pikkusele matkapäevale, oldi koju jõudes rahulolevad ja rõõmsad. Rattamatka kaasa teinud Juta Nisu kinnitas, et tema suurt väsimust küll ei tundnud.  

Kamari Haridusseltsi rahvas loodab emadepäeva tähistamist traditsiooniks saanud matkadega jätkata. Aasta pärast  plaanib Kamari rahvas tutvuda kodumaakonna kaugema piirkonna Maarja-Magdaleenaga. Kamarist nii kaugele ratastega ei sõideta, matkajad ning nende sõiduvahendid tuuakse sihtpunkti ning päeva lõppedes koju tagasi autodega. Küllap väärib selline tervislik ja kevadisele ajale kohane ettevõtmine järgimist.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus