Kamari ootab laupäeval külla

Sel laupäeval avatakse Põltsamaa vallas Kamaris külaväravad, päeva programmis on mitmesuguseid ettevõtmisi. Muu hulgas võisteldakse saunavihtade tegemises, käiakse orienteerumismatkal, lauldakse karaoket ja teoks saab muudki meeleolukat ning huvitavat.

Külaliikumise Kodukant algatatud ettevõtmine “Avatud külaväravad” stardib Kamari seltsimaja juures keskpäevatunnil. “Mitmesuguseid oskusi hakatakse harjutama õpitubades, lapsed saavad tapeedile külaelu teemalisi pilte joonistada, on võimalus osaleda võistlusmängudes,” rääkis Kamari haridusseltsi eestvedaja Kalli Kadastik.

Tema sõnul tõotab iseäranis kaasakiskuvaks kujuneda saunavihtade valmistamise konkurss “Hüva leili!”. “Minnakse orienteerumismatkale, kus käiakse läbi küla tähtsamad kohad ja tee peal ongi võimalus teha saunaviht ja see konkursile esitada. Vihtasid hindab kolmeliikmeline žürii. Peaauhind parimale vihameistrile on Kamari spaa ( mis on tegelikult liikuv tünnisaun) ühekordne kasutamine võitjale sobival ajal,” rääkis Kadastik.

“Vihamaterjali peaks Kamaris jätkuma. Pealegi ei pruugi viht olla traditsiooniline. Selle võib näiteks teha ka ravimtaimedest, kadakatest või nõgestest või millest iganes. Peaasi, et sellega saunas mõnusasti vihelda saaks,” lisas ta.

Kadastiku sõnul peaks eredaid elamusi pakkuma ka võimalus lasta vibust ja õhupüssist, noolemängu mängida, paadiga tiigil sõita. “Seltsimaja õues avatakse näitus vanaaegsetest esemetest, mis pärinevad kunagisest Kamari koolist.  Õhtutundidel algab sealsamas Kamari karaoke, kuhu oodatakse laulma neljaliikmelisi võistkondi. Need peavad olema hiljemalt 26. juuliks registreeritud. “Igal võistkonnal tuleb laulda neli laulu,” kirjeldas sündmuse üks korraldajaid.

Kalli Kadastik loodab, et Kamarisse, mis aastal  2005 aasta külaks kuulutati, tuleb rahvast nii kodukandist, selle ümbrusest kui ka kaugemalt.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus