Kamari lastelaagris osalejad korrastavad koduküla

Põltsamaa vallas Kamari külas on esmaspäevast reedeni 32 poissi-tüdrukut lastelaagris. Laagrilised korrastavad ja kaunistavad koduküla, omandavad uusi teadmisi ja oskusi ning veedavad vaba aega sportides ja mängides.

Iga päev Kamari lastelaagris algab hommikuse rivistusega, mil heisatakse ka laagri lipp. Mitmete tööde tegemisel on laste juhendajateks külaelanikud. “Lapsed puhastavad prahist seltsimaja ruume, mis lähitulevikus kasutusele võetakse, laovad seltsimajale küttepuid riita, niidavad ja trimmerdavad haljasalasid, korrastavad spordiväljakut, värvivad üle  puukujusid ja mänguväljaku atraktsioone,” rääkis Kamaris elav Põltsamaa vallavolikogu esimees Liia Lust, kes on üks laagriliste juhendajatest. Kamari Haridusseltsi esinaine Kalli Kadastik juhendab aga rühma, kes töötab kooli sööklas. Laagriülemaks on Vaike Niklus

Meie tänavuse lastelaagri motoks on “Mets ja loodus”, seepärast   kohtutakse ka selle ala asjatundjatega. Esimesel laagripäeval  kõneles piirkondlik metsamajanduse peaspetsialist  Rando Olmer vääriselupaikadest. Kolmapäeval  käidi külas Lustivere lähedal asuvas    Läti- Tõnise talus, mille  peremees Margus Ulp pajatas    jahindusest, topistest  ja jahilaskmisest. Täna räägib Esku-Kamari Kooli juhataja Eda Miljand   kodukoha taimestikust. Lindude pesakastide meisterdamist õpitakse aga Kamari noormehelt Priit  Nisult, kes Võrumaa Kutsehariduskeskuses puidutehnoloogiat õpib.

Teisipäeval sõitsid laagrilapsed Viljandimaale Saarepeedile, kus nad said suure mullikilest õhupalli sees mäest alla lasta. Koos oma küla lastega viibib laagris ka neid, kes ise elavad Tartus, Tallinnas või Viljandis, kuid kes on suvel siin vanavanemate juures.

“Korraldame lastelaagrit Kamaris kuuendat suve ja see on alati oodatud ettevõtmine. Kui aasta algul külas plaane peetakse, tunnevad lapsed huvi, kas laager ikka tuleb ja kaua kestab. Arvatakse sedagi, et laagriaeg võiks ka pikem olla,” ütles Kamari külavanem Indrek Eensalu. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus