Kamari lapsed õppisid orienteeruma ajakirjandusmaastikul

Kamari Haridusseltsi esinaise Kalli Kadastiku sõnul võttis teemanädala ettevõtmisest osa ligi nelikümmend last. ?Lisaks oma küla lastele olid kaasa löömas needki, kellel elavad Kamaris vanavanemad. Seega oli osalejaid mitmetest Eestimaa paikadest.?

Ajakirjanduse köögipoole tundmaõppimiseks külastasid õpilased ajalehe Vali Uudised toimetust ja OÜ Vali Press trükikoda. Ajalehe peatoimetaja Merike Kase juhendamisel harjutati artikli kirjutamist ja kuulutuste koostamist. Ka viktoriiniküsimused olid seotud ajakirjandusega. Lapsed pildistasid koduküla huvitavamaid ja kaunimaid puid, põõsaid ja teisi loodusobjekte. ?Meelispaigaks pildistamisel oli Kamari tiik ja selle ümbrus,? ütles Kamari kooli õpilane Martin Kalbus. Fotodest koostati näitus, mis pandi üles külaplastil asuvale stendile.

?Tundub, et lapsed jõudsid arusaamisele, et meedia on huvitav, mitmekesiseid võimalusi pakkuv ja sõbralik valdkond. Kamari külas on hästi harjutud ka ajakirjanikega, sest siin käiakse sageli informatsiooni kogumas. Sõprus ajakirjandusega tuleb külaelule igati kasuks. Meist saadakse rohkem teada, suureneb populaarsus nii oma maakonnas kui ka kogu Eestis,” märkis Kalli Kadastik.

Meedianädalal leiti aega ka heakorratalguteks. Noored korrastasid endist koolimaja, kuhu haridusselts oma ruumid saab, samuti koristati prahti ja niideti muru.

Lastele pakuti võimalusi ka osavusmängudes oma võimete proovimises. ?Mulle meeldis eriti paintball, kus üksteist püssidest värvikuulidega tulistatakse,” rääkis Kamari poiss Maikl Saar.

Lapsed täitsid ka küsitluslehed, kus avaldasid arvamusi külaelust ja tegid ka omapoolseid ettepanekuid selle edendamiseks.

Teemanädala läbiviimiseks Kamaris kirjutas projekti Põltsamaa vallavalitsuse noorsootöötaja Kätlin Kruus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus