Kamari koolis õitseb aaloe

Lisaks heale uudisele, et Põltsamaa valla Kamari  Haridusseltsi juhatuse liige Liia Lust hiljuti Eestimaa uhkuse tiitliga pärjati, üllatas loodus Kamari rahvast ka omalt poolt väikese jõuluimega. Nimelt puhkes sealses kooli- ja lasteaiahoones õitsele aaloe, millel on praegu lausa kolm õit.

Kamari Haridusseltsi juhi Kalli Kadastiku sõnul kasvab taim nende juures juba kolmkümmend aastat ja on õitsenud  varemgi, ent kolme õit pole tal enne korraga olnud.

Vikipeedia andmetel on aaloe Aafrikast pärit troopiliste ja subtroopiliste sukulentsete puude, põõsaste ja puhmaste perekond aaloeliste sugukonnast. Aaloe perekonda kuulub umbes 420 liiki. Aaloede ehitus ja kasvuvorm on äärmiselt varieeruvad. Nende taimede hulgas esineb nii puukujulisi, varrega põõsa ja varretuid rosetjaid liike kui ka ronitaimi. 

Kalli Kadastiku sõnul pole Kamari lasteaia- ja koolihoones kasvava aaloega midagi erilist ette võetud, möödunud sügisel istutati see vaid suuremasse potti ümber.

Kõik, kellel looduse ja taimede vastu tõsisem huvi, võivad õitsevat aaloed Kamarisse oma silmaga vaatama minna ja saada osa sealsest jõuluimest.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus