Kamari kodutütred ja noorkotkad pidasid sünnipäeva

Kamaris moodustati 1993. aastal Jõgevamaa esimene Kodutütarde (KT) ja Noorte Kotkaste (NK) rühm, mis loodi Vaimastvere järel teisena maakonnas.

“Kamaris on aktiivsed lapsed, lapsevanemad ja noortejuhendajad. Tänu nende tragidusele on siin Kaitseliidu noorteorganisatsioonidel järjepidevus. Jõgevamaal tegutseb aktiivselt 16 rühma, kuhu kuulub ligemale 600 kodutütart ja noorkotkast, kellest 26 kuulub Kamari rühma. Nende vabatahtlikud juhendajaid on Kalli Kadastik ja Hele-Mall Epro.  Juba aastaid on selle rühma noored esindanud mitmetel  üle-eestilistel kokkutulekutel ja võistlustel Jõgevamaad. Mullu tõid Kamari kodutütred üleriigiliselt matkamängult siia esimese, Ernakese-retkelt aga neljanda koha. Noorkotkad Raimo Lust ja Mihkel Kalbus said aga õiguse osaleda suvelaagris, kus vaid kümme noort said sooritada langevarjuhüppeid, Raimo tegi seda koguni viis korda,” tunnustas Jõgeva Maleva instruktor-noortejuht Olga Jürma Kamari rühma teotahet.

Kamari seltsimajas toimunud sünnipäevapeol pälvis erilise tänu ja lugupidamise   Johannes Mangus, kellel on 12. märtsil 80. sünnipäev. Ta oli 38 aastat Kamari Algkooli õpetaja ja juhataja ning KT ja NK Kamari rühma taasasutaja ja viis esimest tegevusaastat selle juhendaja. Noorteühenduse ja nende lugupeetud juhendaja sünnipäeval meenutasid KT ja NK organisatsiooni taasloomist, rühma tänaseid tegemisi major Ants Nurk, esimene Kodutütarde Ringkonna vanem Küllike Saar ja rühmajuht Raimo Lust. Jõudu ja jaksu edaspidiseks soovisid KL Jõgeva Maleva pealik kapten Janno Rosenberg, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson, Esku-Kamari kooli juhataja Eda Miljand, Kamari Haridusseltsi juhatuse esinaine Kalli Kadastik jt.

Sünnipäevapeo kontsertosas laulsid, lugesid luuletusi ja mängisid kitarri rühma praegused, endised ja ka tulevased liikmed. Söödi suppi ja suurt sünnipäevatorti ning peeti noorte ja vanemate vahelisi võistlusmänge.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus