Kamari järvele rajatakse veesuusakeskus

Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson märkis, et idee Kamari järvele veesuusakeskus rajada tekkis välisriikides asuvate sarnaste turismiettevõtete eeskujul.

?Mitmeid veesuusakeskusi on Saksamaal. Sellist atraktiivset turismiteenust pakutakse ka Lätis Riia lähedal tegutsevas turismifirmas, millega on tutvunud ka puhkemajandusega seotud inimesed Põltsamaa vallast,? tõdes Tõnson.

Vallavanema sõnul rajatakse Kamarisse veesuusakeskus, kus on võimalus suuskade laenutamiseks, majutamiseks, toitlustamiseks, autode parkimiseks ja teistegi turistidele vajalike teenuste pakkumiseks. Välja tuleb ehitada ka Kamari järve äärde suunduvad veevärgi- ja kanalisatsioonitrassid.

Praegu kestab detailplaneeringu koostamine Kamari veesuusakeskusele, milleks on eraldatud ka vajalik raha. ?Seniste arvestuste kohaselt kulub veesuusakeskuse rajamiseks mitmeid miljoneid kroone. Tarviliku raha plaanime saada mitmetest fondidest ja projektidest.

Toivo Tõnson märkis, et Kamaris saab turismiteenust pakkuda mitte ainult suvel, vaid ka talvel, kui on head võimalused suusatamiseks ja uisutamiseks järvel ja selle ümbruses.

?Kui Põltsamaa vallas valmib veesuusakeskus, kujuneb sellest üks tähelepanuväärsemaid turismi tõmbekeskusi nii Jõgevamaal kui kogu Eestis,? lausus eelmisel reedel Põltsamaa valda külastanud maavanem Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus