Kamari järv saab juba kevade lõpus ülimoodsa veelauakeskuse

Kamari järv täitub juba suvehooajaks atraktsioonidega, tegutsema hakkab Eesti moodsaim veelauakeskus. Ja mitte ainult – hinnanguliselt saab uues keskuses tööd 17 inimest, mille üle võib samuti rõõmustada.


Põltsamaa Vallavara sõlmis lepingu OÜga Wakepark, kes asub haldama Kamari järvel 2020. aasta mais valmivat Eesti moodsaimat veelauakeskust. Kamari järvele rajatav veelauakeskus on Eestis ja naaberriikides ainulaadne. Ringkaablisüsteem võimaldab elamusspordiga tegeleda nii veel, kui ka lumel. Lisaks kaablisüsteemile on plaanis järvele rajada veepealne seiklus- ja takistusrada, vabaajaatraktsioonid ja neid toetav taristu.

Suvetegevused muutuvad aktuaalseks

OÜ Wakepark taga on meeskond, kes veab ka osaühingut Seikluspark. Viimane on Eesti suurimaid ja üks vanemaid seiklusparkide haldajaid. Firma alustas 2006. aastal Nõmme seikluspargiga ning järjepideva ja jätkusuutliku arengu tulemusena haldab praegu kolme suurt seiklusparki Eestis: Nõmme, Valgeranna ja Pirita seiklusparki.

Wakeparki juhatuse liige Taavi Emajõe on ise Põltsamaalt pärit ja seetõttu on pargi tööle saamine talle väga tähtis. Avaliku konkursi võit on tema jaoks suur asi, sest sellega sai tegeletud päris mitu kuud. „Kõik on hetkel paljulubav ja kui aknast välja vaadata, siis suvetegevused muutuvad järjest aktuaalsemaks,” ütles Emajõe. „Tegemist on esimese ja praegu ainukese ringkaabliga Eestis. Kvaliteetset teenust ja mõnusat õhkkonda pakkudes on võimalik Põltsamaale tuua veelauaspordi harrastajaid nii Eestist kui ka välismaalt.“

Pargis on esimesed testsõidud tehtud ja kogenud sõitjatelt tuli ka positiivne tagasiside. Emajõe nendib, et veelauasportlaste osakaal on Eestis veel väike, sest Tallinnas ja Tartus toimivad pargid on ka väikesed. Keskuse juht loodab, et kuna tegemist on tulevase olümpiaalaga, kasvab selle vastu huvi. „On väike võimalus, et Pariisi mängudel 2024 on veelauasõit juba olümpiaala. Noortele läheb see peale. Taliolümpiaaladest on juba praegu lumelaua sõit üks vaadatum. Uus põlvkond enam klassikalistest aladest väga ei huvitu. Kõik, mis ekstreemi poole läheb, on praegu teemas.“

Mõeldud algajatele ja edasijõudnutele

Ringkaabel tähendab seda, et sõit käib ringiratast ja 700 meetrit järjest saab ilma pööramata, mis on tehniliselt raske, sõita saab korraga 8–9 inimest. Park on mõeldud nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Emajõe sõnul on tegemist ikkagi üsnagi füüsilise tegevusega, mistõttu sportlik vorm võiks olla alaga tegelemiseks hea.

„Pikemas plaanis on meie eesmärk luua Põltsamaa veelauakeskusest aktiivse eluviisiga inimestele mõeldud perekeskus,“ märkis ettevõte oma pakkumises. Võimalike arendustena näeb OÜ Wakepark Kamari järvele seikluspargi rajamist, rulaparki koos lainerajaga (pumptrack) ja batuute järve kaldale. „Siia tuleb veebatuudi linnak, kus lapsed saavad möllata, hüpata ja tuleb ka kohvik. Plaan on keskust arendada ja laiendada,“ lubas Emajõe.

OÜ Wakepark maksab veekeskuse haldamisõiguse eest renti 2880 eurot aastas, millele lisandub iga-aastane tarbijahinnaindeks. Lepinguga võttis firma kohustuse luua 17 uut töökohta ja investeerida Põltsamaa piirkonda viie aasta jooksul veel ligi 470 000 eurot. Töökohad on seotud pargi teenindamisega ja samuti ka vetelpäästega, kelle olemasolu veepargi töös on äärmiselt oluline.

Elavdada piirkonnaelu

Ka vallavõim on olukorra käiguga igati rahul. „Valla jaoks on projekti peamine eesmärk elavdada Põltsamaa piirkonna elu-, külastus- ja ettevõtluskeskkonda,“ ütles Põltsamaa vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos. „Investeeringud ja uued töökohad Kamaris mõjutavad positiivselt kogu valla arengut.“

Veelauakeskuse rajamist toetatakse EL Euroopa regionaalarengu fondi raames piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest. Keskuse rajamiseks sai Põltsamaa vallavalitsus toetust 1,582 miljonit eurot, valla omaosalus on 400 000 eurot.

Toetuse abil on juba praeguseks rajatud kaablisüsteem, mille paigaldas Snow & Wakeboard Solutions OÜ. Samuti on käimas keskuse administratiivhoone ehitus, mida püstitab Embach Ehitus OÜ.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus