Kamari Haridusselts võõrustas võrumaalasi

Teisipäeval külastasid Kamari küla Võrumaal asuva Plaani küla esindajad, kes korraldasid reisi varem aasta küla tiitli pälvinud paikadesse.

Haanja vallas asuva Plaani küla ja selle ümberkaudsete paikade kohaliku elu edendajad  eesotsas Ene Aednaga huvitusid jõupingutustest ja ettevõtmistest, mis võimaldasid Kamari külal pälvida 2005. aasta küla tiitli.

“Vestlusringis ja õhtusöögil Kamari seltsimajas tõdesime, et iga aasta küla tiitli pälvinud paik on omapärane. Tunnustuse saamiseks on aga esmatähtis inimeste algatusvõime, pealehakkamine ja teotahe,” ütles Kamari Haridusseltsi liige Liia Lust, kes on ühtlasi Kodukandi Jõgevamaa juhatuse esimees ning Põltsamaa vallavolikogu esimees. “Võrumaalased jõudsid Kamarisse oma ringreisi lõpus, enne tänavu aasta külaks kuulutatud Prandi külaga tutvumist Järvamaal,” lisas ta.

“Hea oli tõdeda Plaani kandi inimeste huvi. Nad tahaksid ka oma kodukanti uut hingamist tuua,” rääkis  Kamari Haridusseltsi juhatuse esimees ja Kamari seltsimaja perenaine Vaike Niklus.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus