Kalossid viivad Jõgeva kindlasti maailmakaardile

Meenub, et nägin suisa mingeid jooniseid ja kuulsin nende juurde seletavaid sõnu ja lauseid, mis vähemalt tookord tundusid mõistlike ja usutavatena. Sellest ajast on aga palju vett merre voolanud ja reisijate jaoks ei ole muutunud mitte midagi.

Kalevipoja või jõuluvana kalossid

Rikkudes seal sopa sees seistes ära oma saapad, millega olin seni kõndinud näiteks selliste Liivimaa linnade tänavatel ja ka bussijaamades nagu Riia või Põltsamaa, tulin ma mõttele, et Jõgeval võiks hakata inimestele müüma spetsiaalseid kalosse, mida saaks soovi korral osta juba enne kokkuleppelisele tuleviku-bussijaama-platsile liginemist.

Kalossid võiksid olla müügil nii Jõgeva Maavalitsuses kui ka Jõuluvana postkontoris, samuti võiksid need vajalikud tarberiistad olla saadaval ka Jõgevamaa esinduses Tallinnas. 

Jõgeva kalossid, mida reisija saaks paigaldada kingade või saabaste otsa, et siis n-ö puhta jalaga järgmises linnas bussist väljuda. Kui täpsem olla, siis tuleks Jõgeva-kalossid jalast võtta juba bussi trepil ? selleks omakorda tuleks kalosse müüa jällegi spetsiaalsetes Jõgeva-kottides, kuhu sopased Jõgeva-kalossid saaks juba bussitrepil toppida ? sest egas bussi, mis tuleb Tartust või Pärnust, saa ometi ära määrida, s.o jõgevaseks muuta.

Ei tahagi teada, kes on süüdi

Võib ju muidugi ütelda, et keda see teema üldse huvitab, sest korralikud inimesed bussiga nagunii ei sõida. Olen sedagi märganud, et bussijuhid vaatavad mind üsna suure üllatusega, kui tahan osta täispileti. Eks siis enamasti sõidavad bussiga meil Eestis need, kes on tunnistatud sooduspileti vääriliseks: õpilased, pensionärid, kooliõpetajad ja invaliidid.  

Ometi on ju need meie omad lapsed ja vanemad, kes veel või enam ise autot ei juhi. Lõppude lõpuks ei peaks ju bussiga maakonnalinna sõita soovivad inimesed üldse sellega oma päid murdma, et miks see bussijaama ehitus aina venib ja venib.

Kas keegi soovib sellega kellelegi ära panna? On need mingid erakondade mängud? Tavakodanik ei pea sellele mõtlema. Ka mina ei soovi reisijana teada, kes on süüdi ja kes ei ole. Tahan normaalset bussijaama, kuhu linnainimene jõuab iga ilmaga puhta jalaga.

Võib-olla oleks lahendus selles, kui kõik need, kes Jõgevale juba selsinasel, nii linna kui riigi topeltjuubeliaastal bussijaama soovivad, sellest nüüd kohe kibekiiresti jõuluvanale kirjutaksid? Võib-olla juhtuks ime ja saaksimegi bussijaama!

 JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus