Kallid Vooremaa ja Võrumaa Teataja lugejad!

Mul on rõõm tervitada teid Narvas ilmuva, Ida-Virumaa ühe loetavama lehe Viru Prospekt toimetuse nimel. Meie tegevuse kaheteistkümnendal aastal leidis toimetuse elus aset väga tähtis sündmus – meil tekkisid tihedad professionaalsed sidemed Eesti kahes maakonnas: Jõgeva- ja Võrumaal. 14 kuu jooksul anname välja lehekülge Kaasmaalased.

Eesti pole eriti suur, kuid paljud meist teavad sellest, mis sünnib kodust saja kilomeetri kaugusel, ainult kuulujuttude või vabariiklike lehtede kaudu. Aga pealinna ajakirjanikud sõidavad ääremaale tihti vaid selleks, et oma lugejaid pärapõrgu eksootikaga üllatada. Hoopis teistsuguseks võivad kujuneda meie vestlused ja silmast silma kohtumised. Eelkõige ootame teid Narva, Võrru ja Jõgevale ning nende linnade ümbruskonda külla. Loodame anda oma piirkonna infovõtmed Kaasmaalaste külgede lugejate kätte ning näidata, mille poolest me huvitavad oleme. Samuti tahame jagada väikeste linnade ja asulate edukaid probleemilahendusi, puudutada lahendamatuid küsimusi ning lahata põhjusi, miks ühe või teise keerulise küsimuse lahendamine on takerdunud. Mõtiskleme tavalisi eestimaalasi erutavate küsimuste üle, mille olemasolu meie riigimehed ei tunnista või millele nad lihtsalt käega löövad. Püüame suunata need küsimused õigele adressaadile.

Kõik hakkab toimima läbi inimese, kes on teemaga sügavuti kursis. Kahtlemata on  need huvitavad ja õpetlikud tutvused. Tahame teile jagada ka praktilist informatsiooni, teavitada teise piirkonna suurtest kultuurisündmustest, aga aitame ka kontakte vahendada, kui teil näiteks on soov õppida vene keelt, suheldes inimestega, kes seda kõnelevad. Samuti on meil plaanis oma suhtlusse pidulikkust lisada, korraldada teile mõningaid harivaid ja meelelahutuslikke konkursse ning võistlusi.

Praegu hoiate käes esimest Kaasmaalaste lehekülge, mis on koostatud Narvas. Selle linna asukoht riigipiiril on tema mineviku ja tuleviku kõige iseloomulikum joon.

Ühena paljudest teravatest teemadest toome teieni Eesti ja Venemaa piiri tänapäevase reaalsuse. Ja veel tuletame teile meelde, et meie rikkalikul ja andiderohke Eesti sügisel on pealinn ja see on loomulikult Narva. Niisiis, alustame! Soovime meie projektile Kaasmaalased ja igaühele teist, head lugejad, edu.

TATJANA ZAVJALOVA ja Viru Prospekti kollektiiv

redaktor@prospekt.ee

blog comments powered by Disqus