Kallastel peetakse sibula- ja meelaata

 

Täna toimub Kallaste linnapäevade raames traditsiooniline sibula- ja meelaat, kuhu on oodata kauplejaid mitmelt poolt Eestimaalt. 

 

Kallaste linnapäevad algasid reedel linnapea Jaak Üpruse korraldatud vastuvõtuga aasta vältel sündinud lastele ja nende vanematele. Selline sündmus sai Kallastel teoks esmakordselt. Pärastlõunasele koosviibimisele olid  kutsutud linna aukodanikud ning mitmed avaliku elu tegelased.

Täna hommikul algab aga Kallaste kesklinnas sibula-ja meelaat. “Sibulaid müüakse laadal nii kilokaupa kui ka vanikutes. Kindlasti on laadal kõige rohkem Tartu- ja Jõgevamaa Peipsi äärsetes piirkondades kasvatatud sibulat, mis on tuntud oma mahlakuse ja hea maitse poolest,” ütles laada peakorraldaja, Kallaste linnavalitsuse kultuuri- ja sporditöö spetsialist Ülle Veider. “Eriti palju on aga laadale registreeritud küüslaugumüüjaid, mis tingitud arvatavasti sellest, et tänavune vihmane suvi on küüslaugu kasvule soodsalt mõjunud. Küllap jätkub küüslauku ka tuleval laupäeval Jõgeval toimuvale Eesti esimesele Küüslaugufestivalile,” märkis ta.

Ülle Veideri sõnul tuuakse laadale müügile ka võrdlemisi palju mett. “Ümberkaudsed mesinikud on meie laatadel alati aktiivselt osalenud. Köögivilja- ja meemüüjatele eraldatakse müügiplatsid tavakohaselt tasuta. “

Kallaste laadalt saab osta ka astelpajust ja taruvaigust kompvekke, mida valmistatakse Põlvamaal Kõllestes, ning Saaremaa õlut. Müügil on ka soolalambid, lemmikloomad ja linnud ja palju muud.

“Laadad on Kallastel toimunud üheksa aastat. Kui algul olid meil eraldi sibulalaadad ja meepäevad, siis viimastel aastatel oleme hakanud neid sündmusi koos korraldama, sest ka mesinikud on augusti lõpus valmis uut saaki müüma,” ütles Ülle Veider.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus