Kallastel avati püsinäitus

Näitusel eksponeeritakse ka Peipsi ökosüsteemi kirjeldavaid jooniseid, pilte ja  tekste järve kalaliikidest, lindudest, põhjaloomastikust, taimsest ja loomsest hõljumist ning suurtaimedest.

Püsinäituse muudab atraktiivsemaks interaktiivne Studio Viridise valmistatud Peipsi makett, kus on näha Ida- ja Lääne-Peipsi loodus- ja kultuuriväärtused. Tutvuda saab  stendidega, kus on juttu Peipsi äärsetest asulatest nii Eesti- kui Venemaal. Tekstid on kolmes keeles: Peipsi järve ja selle elukeskkonnaga saab tutvuda eesti, vene ja inglise keeles.

Peipsi Koostöö Keskuse projektijuhi Virve Tuubeli  sõnul saab Peipsi maketilt  olulist informatsiooni kultuuriväärtuste kohta, näiteks saab vastavaid nuppe vajutades teada, kus asuvad infopunktid,  majutusasutused või linnuvaatlustornid.

Näitus  avati osaliselt möödunud suvel, kuid aasta jooksul on see palju täienenud ja tänaseks üles saanud täies mahus.  Eelmisest nädalast saab tutvuda järve kaladega, järve makett on aktiivne, samuti on vahepeal täiendatud näitust  jooniste ja pildimaterjaliga.

Pool miljonit krooni maksma läinud püsinäitus  on valminud Peipsi Koostöö Keskuse ja Kallaste Linnavalitsuse ning Stuudio Viridise koostöös, seda on toetanud Maailma Keskkonnafond ning ÜRO Arenguprogramm.

Virve Tuubeli sõnul on  Peipsi järve püsiekspositsioon ainuke taoline Peipsi ääres. Kui üldiselt on näitused keskendunud eelkõige kultuurile, siis Kallaste loodushariduslik püsinäitus tutvustab  tervikuna Euroopa suuruselt neljandat järve ja selle äärset paikkonda.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus