Kallaste linna päevad koos kala- ja sibulalaadaga

Laupäeval ja pühapäeval toimuvatel Kallaste linnapäevadel peetakse traditsioonilist   kala- ja sibulalaata. Korraldatakse kalurilaulude festival, saab tutvuda paikkonna ajalugu käsitleva näitusega, jälgida paraplaanide demonstratsioonesinemist.  

Kolmapäevase seisuga oli linnapäevade korraldaja Svetlana Usmanova sõnul kala- ja sibulalaadale registreerunud üle 80 kaupleja „Pidevalt tellitakse müügikohti juurde. Piisavalt on sibula ja muugi köögivilja pakkujaid ja mõistagi ei puudu laadalt ka kala.”

Üsna ainulaadse kultuurisündmusena  nimetas Usmanova kalurilaulude festivali, kus esinevad Tartu koorid  Akadeemiline Emajõgi ja Emajõe laulikud. Kaugem külaline on Daugavpilsi koor Lätimaalt.

Kallaste linnapea Viktor Nukka arvates pakub kindlasti põnevat vaatepilti paraplaanide paraad. „Need on mootoriga varustatu langevarjud, ligikaudu samasugust sõiduriista võis kasutada ka Karlsson Katuselt,” rääkis linnapea, lisades, et endise kutsekooli hoonetes on avatud näitus Kallaste ja selle ümbruse ajaloost.

MTÜ Peipsi Jahtklubi eestvedamisel saab teoks Sibulatee  regatt ja õpetakse tegema meremehesõlmi. Vutimehed võtavad aga mõõtu jalgpalliturniiril Kallaste Cup 2010.

Muinastulede ööl süüdatakse järve ääres tuled, plaanis on ilutulestik ja öödisko.  Pühapäeval saab aga Kallaste kinomajas vaadata filme Kallaste ja kogu Peipsimaa ajaloost.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus