Kalevipoja Uisumaratoni rada Peipsil ootab uisutajaid

Soojalt riidesse
Uisumaratonile on registreerunud kuus ja poolsada inimest. Registreerunutele väljastatakse stardimaterjale täna ja homme kell 12-16 maavalitsusest või laupäeval Kodaveres kell 9.30-10.30 (24 km) ja Kasepääl 10-11.30 (7 km).
Laupäeval kell 11 antakse Kodaveres start 24 km rajal võistlejatele, kell 13 Kasepääl 7 km rajale minejatele. Autasustamine algab kell 14, fini? Mustvees suletakse kell 16.
Maratonipäeval on käigus hulgaliselt lisabusse sildiga ?Uisumaraton?, mis viivad Jõgevalt ja Mustveest stardipaikadesse ning pärast Jõgevale tagasi.
Uisutajatel soovitatakse riietuda soojalt ning meeles pidada, et külm ohustab eelkõige nina, kõrvu, sõrmi ja varbaid. Huuled tuleks üle võõbata rasvasema hügieenilise huulepulgaga ja põskedele määrida rasvast kreemi. Maratonisõitjal võiks olla koostatud tervisekaart, kuhu märgitud kroonilised haigused ja kasutatavad ravimid. Kukkudes peab hoidma käsi, sest teised võivad kogemata sõrmedest üle sõita.
Võistlejaid teenindavad kiirabibrigaadid, rajal on kaheksa mootorkelku saanidega ja hõljuklaev, kes vajadusel toob katkestajad kaldale ning tagab võistlejate ohutuse.

Rada on peegelsile

Uisuraja ettevalmistajad teatasid üleeile, et Peipsi rüsijää raskendas raja tegemist ühel Kodavere ja Kasepää vahele jääval lõigul. 24-kilomeetrisel uisurajal oli kokku 300 meetrit konarlikumaid kohti, kuid rajameistrid töötasid hoolega.
?Uisurada on väga hea ja kõigile avatud. Nägin, et uisutajad juba kasutavad seda,? ütles teisipäeva õhtul rada vaatamas ja proovimas käinud maavanem Aivar Kokk. ?Mõned on ka imestanud, kuidas nii pikk looduslik jäärada nii siledaks on suudetud teha. Rada on kaheksa meetrit lai ja tõepoolest peegelsile.?

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus