Kalevipoja Uisumaraton toimub 25. veebruaril

VII Kalevipoja Uisumaraton plaanitsetakse Mustvee linnaga piirnevatel Peipsi järve aladel korraldada 25. veebruaril.

Kalevipoja Uisumaratoni peakohtuniku, Jõgevamaa Spordiliit Kalju juhataja Uno Valdmetsa sõnul kaaluti talispordisündmuse korraldamiseks erinevaid kuupäevi. “Algul mõtlesime sündmuse läbi viia 10. veebruaril, viimasel koosolekul aga jäime 25. veebruari juurde Arvestada tuli nii praeguse heitliku talvega ja samal perioodil toimuvate uisumaratonidega Viljandis ja Haapsalus.”

“Eks iga uisumaratoni korraldamisega kaasnevad ilmastikuga seotud riskid. Loodame, et seekord tuleb siiski külma ilma ja siledat jääd, et saaksime kõikidele pakkuda mõnust sportimis- ja kaasaelamiselamust,” märkis spordisündmuse korraldustoimkonna esimees Mustvee vallavanem Jüri Morozov. “Ehk mõjub uisumaratonile mõneti maagiliselt seegi, et Jüri Morozovi nimi viib eesti keelde tõlgituna mõtted külmale,” lausus Uno Valdmets huumoriga.

Maratoni peakorraldaja on Mustvee vallavalitsuse liige Enn Kurg, rajameister Serge Uleksin ja kultuuriprogrammi juht Laidi Zalekešina.

“Uisumaratoni põhidistants on ikka 30 kilomeetrit. Võistlustulle astuvad viis vanuseklassi meestele ja kolm naistele. On ka 9kilomeetrine võistlus ja uisumatk mittevõistlejatele. Sõidetakse kolme kilomeetri pikkusel ringrajal,” selgitas Uno Valdmets.

“Kalevipoja Uisumaraton on rahvaspordisündmus, mis propageerib liikumist ja tervislikke eluviise. Liikumine vabas õhus tõstab nii lastel kui täiskasvanutel üldist toonust, tagades kõrge õppimis- ja töövõime. Mustvee vald on elujõuline ja tegus Eestimaa piirkond, kus väärtustakse traditsioone ja kus tervislikud eluviisid on au sees,” märkis Morozov.

“Uisumaratoni kultuuriprogrammi kutsume kindlasti sisustama eelkõige koduvalla kultuuritegijaid ja ehk ka mõne üle Eesti tuntud artisti. Seoses Mustvee kultuurikeskuses toimuva Eesti Vabariigi 100. aastapäeva kontsert-aktuse korraldamisega on meil koostöö lauljatar Getteriga.

Kaalume ideed kutsuda Getter ka Kalevipoja Uisumaratonile uisutama ja ehk ka mõnda laulu laulma,” arvas maratoni kultuurtoimkonna juht Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus