Kalevipoja uisumaraton kolib Peipsilt Kuremaa järvele

Laupäeval 18. veebruaril saab Kuremaa järvel teoks 21. jaanuaril ära jäänud VII Kalevipoja uisumaraton. Spordisündmuse teeb paljuski võimalikuks raja kordategemine Adaverest kohale toodud jääfreesiga.


Kalevipoja uisumaratoni korraldustoimkonna esimees Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev märkis, et selle spordisündmuse läbiviimine sõltub ennekõike ilmastikust, täpsemalt jää kvaliteedist ja paksusest.

Esimese raja rikkus topeltjää

“Mõni aeg tagasi tegime Kuremaa järvele raja ‒ 3,3 kilomeetri pikkuse ringi. Tuli aga sula ja pärast seda moodustus topeltjää. Pealmine kiht oli sentimeetri või pooleteise paksune. Seal vahel oli aga õhk. Proovisime kõikvõimaliku tehnikaga, mis käepärast oli, jääd paremaks saada. Möödunud nädalal olid aga sobivalt külmad ilmad. Üleeile ehk siis teisipäeval sai Adaverest toodud jääfrees. Masin töötas järve peal kolm päeva. Õhtuks oli olukord järvel täiesti rahuldav. Veendusin selles ka ise, sõites jääl kolm ringi ja võin öelda, et jää on täitsa kena. Loodame, et uisumaraton õnnestub edukalt korraldada,” rääkis maavanem.

“Konarused ja õhumullid on nüüdseks likvideeritud. Käisin teisipäeva õhtul ka ise Kuremaa järvel uisutamas. Rada on täiesti sõidetav. Pean seda paremaks kui Viljandi järve rada. Käisin Viljandi järvel ka uisutamisvõistlusi vaatamas,” ütles pearajameister Väino Treiman.

Adavere frees tegi head tööd

Esimese raja tegid aga Kuremaa järvele Kuremaa Vabatahtliku Järvepääste aktivistid. Järvel on ka Kuremaa  ENVEKO tehnika. Selle ettevõtte traktor veab ka Adaverest toodud jääfreesi.

Peakohtunik, Jõgevamaa Spordiliidu Kalju juhataja, Uno Valdmets märkis, et uisumaratoni kordaminekuks on kõige olulisem rada. “Adaverest pärit freesi kastutamine võimaldas muuta raja igati kvaliteetseks,” märkis ta.

Uisutama tulijatele soovitas Valdmets järgmist: “Külma pole karta. Tasub varem kohale tulla. See võimaldab rahulikult oma numbri võtta ja rajaga tutvuda. Kui tänavu uisutamises võistelnud pole, on mõttekas sõita matkadistantsil,” ütles spordijuht.

Start ja finiš rannamaja juures

“Uisumaratoni start ja finiš on Kuremaa järve ääres paikneva rannamaja juures. Kell 10 stardivad kolmekümne kilomeetri, kell 12 kümne kilomeetri distantsil ja 12.05 uisumatkal osalejad. Kõik uisutajad saavad osavõtumedali. Võitjatele on auhinnaks Aimur Sääritsa meisterdatud kaunid ja esinduslikud karikad ja tulemas on ka üllatusi,” rääkis Uno Valdmets.

Tema sõnul oli teisipäeva hommikuks Kalevipoja uisumaratonile registreerunud 146 uisutajat. Registreeruda saab internetis aadressil http://events.antrotsenter.ee.

“Ilusa talveilma korral võib veel registreeruda kuuskümmend kuni kaheksakümmend inimest,” lisas ta

Firma Antrotsenter on koostööpartner ka uisumaratonil aja mõõtmisel. Maratoni juhendi leiab Jõgevamaa spordiliidu Kalju kodulehel www.jslkalju.ee.

Kaasa lööb ka Marten Liiv

“Kutsun kõiki uisutamishuvilisi Jõgeva linna külje alla, Kuremaa järvele, rada katsetama ja lihtsalt uisutamisest rõõmu tundma. Tulge üksi, peredega, sõprade ja tuttavatega ning nautige järvejääl olemist,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

Treener Väino Treimani sõnul on Kalevipoja uisumaratonile oodata ka tippsportlast Marten Liivi ja mitmeid teisigi noori ja andekaid uisutajaid Adaverest.

VII Kalevipoja Uisumaratoni korraldavad Jõgeva maavalitsus, Jõgeva vallavalitsus ja Jõgevamaa Spordiliit Kalju koos erinevate koostööpartneritega.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus