Kalevipoja Uisumaraton jääb ära

Erakordselt soe talv ja viimasel ajal valitsenud tugevad läänekaarte tuuled võtsid võimaluse tänavu Peipsi jääl Kalevipoja Uisumaratoni pidada, teatas Jõgeva maavalitsuse pressiesindaja.

Mustvee piirivalvekordoni ülema piirivalvekapteni Jalmar Ernitsa sõnul ei tekkinudki lõppeval talvel selliseid jääolusid, mis lubanuks tuhandet uisutajat korraga ilma vähimagi riskita jääle minna. Ehkki kalda juures on praegu jää, loksub juba suurel osal Kalevipoja Uisumaratoniks kavandatud trassil vaba vesi.

Kõik uisumaratonile registreerunud inimeste osavõtumaksud kantakse üle järgmisel aastal korraldatava uisumaratoni ettemaksuks, kui osavõtja paneb end kirja tuleva aasta jaanuari lõpuks.

Jõgeva maavanem Aivar Kokk ütles, et tänavuse maratoni ettevalmistused lähevad sujuvalt üle 2009. aastal korraldatava rahvusvahelise uisumaratoni eeltööks. ?Loodame, et edaspidi kasvab uisumaratonist välja mitmepäevane jääfestival, kus osalevad ka näiteks jääsuplejad, toimuvad kalapüügivõistlused, võidusõit soome kelkudega ja muudki ning huvitavat tegevust jätkub ka lastele,? märkis maavanem Aivar Kokk.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus